НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

В стінах Івано-Франківської ОДА проходить виставка світлин з побратимами та родиною нацгвардійця Віталія Марківа, учасника АТО, якого італійська Феміда намагались заґратувати на 24 роки за хибним звинуваченням у вбивстві італійського журналіста та його супроводжувача-росіянина.

Віталій понад три роки перебував в італійській в’язниці та доводив свою невинуватість. За цим процесом пильно стежили не тільки в Україні та Італії, а також у Росії. Наш північний сусід наполягав на винуватості захисника України, хоча всі докази не мали ніякого під собою підґрунтя.

«Історія Віталія Марківа – це яскравий приклад, що Україна готова в будь-який момент допомогти своїм громадянам на міжнародному рівні. Ці світлини показують буденну діяльність Віталія, прийняття Військової присяги, прибуття його на фронт та становлення міцного характеру, який загартовувався під ворожими кулями в районі АТО у Словʼянську», — розповідає заступник командира військової частини 1241 по роботі з особовим складом підполковник Юрій Павловський.

Нацгвардієць Юрій Аронець з військової частини 1241 з цікавістю розглядає світлини Віталія Марківа. Гвардієць каже, що напружено спостерігав за перебігом подій по телевізору, а після звільнення Віталія він для нього в першу чергу і назавжди залишиться прикладом стійкості, мужності та готовності до самопожертви.

На виставку можуть завітати усі охочі: військові, працівники поліції, вінничани. Експозиція мандрує українськими містами вже майже три місяці.

Довідково:
Віталій Марків служив у батальйоні оперативного призначення імені генерал-майора Сергія Кульчицького. Боронив Україну під Слов’янськом і був затриманий в Італії у червні 2017-го, коли він приїхав провідати родичів. Його звинуватили у вбивстві італійського фоторепортера та його російського перекладача. Ті загинули у травні 2014-го року на Донеччині в результаті мінометного обстрілу. У 2019-му Марківа засудили до 24-х років ув’язнення. У листопаді 2020-го апеляційний суд Мілана його виправдав.

Василь Балан