НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Експозиція світлин із життя відомого гвардійця Віталія Марківа, продовжує свою роботу у Хмельницькому. Протягом двох днів вона проходила в приміщенні Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області. За словами організаторів, військовослужбовців Національної гвардії України, мета виставки – на прикладі українського військовослужбовця розповідати історію про стійкість, мужність та вірність присязі.

У холі, куди можуть завітати на виставку як працівники поліції, так і решта містян, демонструється понад 60 світлин: Віталій Марків у колі друзів, бійців, в районі ООС та з родиною. Деякі з цих фото надали друзі нацгвардійця, а частину з них він передав з власного архіву.

 «Тепер я більше дізналася про життя нашого героя, його службу під час перебування в зоні АТО, про його побратимів. Побачила його і в звичайному житті – щирого, завжди усміхненого, доброзичливого, – розповідає одна з відвідувачок експозиції Валентина. – Я служу в Національній поліції, і усі ми також неодноразово долучалися до різних акцій, спрямованих на підтримку Віталія, та на донесення до суспільства інформації про його резонансну справу. Радіємо, що зусилля керівництва нашої держави, Міністерства внутрішніх справ та усієї української громадськості увінчалися успіхом. Його, зрештою, після більш як трьох років ув’язнення, було виправдано та звільнено».

Експозиція, що мандрує українськими містами вже два місяці, далі продовжить роботу у Кам’янці-Подільському.

Нагадаємо, Віталій Марків служив у батальйоні оперативного призначення імені генерал-майора Сергія Кульчицького. Боронив Україну під Слов’янськом і був незаконно засуджений італійським судом на 24 роки за звинуваченням у причетності до загибелі італійського фоторепортера Андреа Рокеллі і його перекладача росіянина Андрія Миронова. 3-го листопада 2020-го року Апеляційний суд Мілана повністю виправдав Віталія Марківа.

Марина Березюк