НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Навчально-методичні збори з офіцерами – випускниками вищих навчальних закладів військових частин Східного оперативно-територіального об’єднання, військової частини 2276 та Національної академії Національної гвардії України проходять на базі 5-ї Слобожанської бригади. Представники командування підкреслюють: це вкрай важливий етап адаптації поповнення офіцерських кадрів до умов служби у підрозділах.

На учасників зборів чекають інтенсивні заняття, під час яких вони мають зрозуміти не лише вимоги вищого керівництва, а й нюанси організації служби у своїх підрозділах. Також їм доведеться й актуалізувати весь той масив знань та досвіду, які вони отримали протягом навчання у різних військових освітніх закладах.

«Збори проводяться для випускників вищих навчальних закладів 2021 року. Особливість цих зборів полягає в тому, що вперше така велика чисельність випускників – понад вісімдесят – надійшла до Східного оперативно-територіального об’єднання. Нас це не може не тішити. Основною метою цих зборів є вдосконалення теоретичної та практичної підготовки поповнення нашого офіцерського корпусу. Також ми надамо певні рекомендації щодо управління повсякденною діяльністю підрозділів, щодо навчання та утвердження дисципліни серед підлеглого особового складу, розв’язання його проблем, правильної експлуатації військового майна», – прокоментував початок зборів начальник Східного територіального управління генерал-майор Олег Сахон. При цьому він зазначив, що більшість учасників зборів – командири взводів, і що ця ланка надзвичайно важлива у структурі розподілення повноважень у військах.

Вже у перший день гвардійцям-випускникам нагадали про роль і місце офіцерського складу у повсякденній життєдіяльності військової частини, практично продемонстрували, як відбувається виконання завдань з охорони громадського порядку, як організована бойова служба з конвоювання, як правильно проводити заняття з бойової готовності у складі взводу, як проводити сезонне обслуговування озброєння та військової техніки, як безпечно та без втрат проводити її заправку у польових умовах тощо. Офіцери позитивно відгукуються про якість занять, які з ними проводять.

 

«Я з військової династії військовослужбовців. Пішов навчатися до Національної академії Національної гвардії України зі шкільної лави. Проходжу службу у військовій частині 3017. Дуже подобаються заняття. Зокрема щодо приведення підрозділу до вищого ступеня бойової готовності. Дуже багато практичних та технічних нюансів. Багато цікавого дізнаємося про екіпірування, оснащення військовослужбовців, новітні зразки техніки та озброєння, які будемо експлуатувати у процесі служби», – розповів командир взводу оперативного призначення лейтенант Євгеній Громадський. Молодий чоловік завжди мріяв стати офіцером, багато читав та займався спортом. А ще виявилося, що у його родині свято бережуть пам’ять про щонайменше сім поколінь військових та засновників багатьох міст, містечок та сіл в Україні, Речі Посполитій та Чехії.

Також офіцерів-випускників вчили бути уважними до своїх підлеглих, розпізнавати ознаки та запобігати проявам агресії серед військовослужбовців, зокрема спрямованих проти самих себе. Попереду на учасників зборів чекають заняття з тактики та стрільби, інтенсивна фізична підготовка. Загалом збори триватимуть до 10-го вересня.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ