НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

Ще вчора вони були курсантами, сьогодні нацгвардійці. Дев’ятеро молодих офіцерів поповнили лави військової частини 3008. Деякі з них є навіть учасниками АТО. Про перші хвилини перебування молодих гвардійців на нових посадах у нашому матеріалі.

Перший день служби молодих офіцерів розпочинається зі знайомства з військовим колективом. На плацу військової частини 3008 дев’ятеро випускників представляє командир полковник Володимир Джула.

«Вітаю вас, лейтенанти! Ви розпочинаєте свій офіцерський шлях з бойової військової частини 3008. Передавайте свої знання, навчайте підлеглих та будьте прикладом, адже ви – майбутнє покоління Національної гвардії України. На вас покладаються значні сподівання, велика відповідальність з честю нести високе звання офіцера. Бажаю вам віри у завтрашній день, надії на власні сили, цілеспрямованості та сміливості у досягненні омріяних цілей», – говорить командир військової частини 3008 полковник Володимир Джула.

Шлях офіцерської кар’єри Ярослав Лях розпочинає з посади командира взводу. Лейтенант ще зі студентських лав вирішив, що буде кадровим військовим. Адже – це одна з найпрестижніших професій, з гордістю говорить гвардієць. Без жодних вагань підписав контракт і вступив в Національну академію Національної гвардії України на спеціальність “право”.

«У своїх навичках я цілком впевнений, бо знаю, що, по-перше, треба бути людиною, лише потім офіцером. Зі студентських часів я почав цікавитись військовим життям. Тому без жодних вагань вирішив отримати військову освіту», – говорить молодий лейтенант Ярослав Лях.

Для молодого офіцера Костянтина Торбаса строкова служба стала стартом для військової кар’єри. Він вже вдруге переступає поріг бойової частини. П’ять років тому він проходив тут строкову службу. Згодом вирішив пов’язати своє життя з військовою справою – підписав контракт. Свій шлях починав з інструктора тактичної медицини. Молодий офіцер вже є учасником бойових дій на сході України. З березня по травень 2017 року він ніс службу у таких містах, як Михайлівка, Щастя, Новий Айдар та Бахмут. Та після набуття бойового досвіду в АТО вирішив стати офіцером і вступив в Національну академію Національної гвардії України. Після 4-х років служби повернувся служити у Вінницю.

«В Академії була рейтингова система. В ній я посів 23 місце з 99. Під час навчання я показував досить непогані результати, був відмінником. В Академії мені випав шанс обрати військову частину, в якій я можу проходити подальшу службу. Тому я повернувся у військову частину 3008. Маю наміри розвиватися та йти по кар’єрному росту », – розповідає лейтенант Костянтин Торбас.

Молоді гвардійські кадри стануть потужним підкріпленням для військової частини 3008, говорить полковник Володимир Джула. Далі у офіцерів нетривалий ввід у посаду і вже справжні бойові завдання. Тож тепер вони мають впроваджувати свої знання в практичну службу, набувати досвіду та долати тернистий офіцерський шлях.

Ганна Лазуренко