НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У період з 19 по 25 вересня поточного року особовий склад НГУ залучався до служби у 21 обласному центрі держави та місті Києві, а також – у 43-х містах обласного та районного підпорядкування, 7-и населених пунктах сільської місцевості. Також впродовж минулого тижня гвардійці патрулювали територію залізничних вокзалів у Харкові та Дніпрі.

За результатами служби за минулий тиждень патрульні Нацгвардії передали працівникам Національної поліції 107 осіб за підозрою у вчиненні злочинів, 1 тис. 521 особу за адміністративні правопорушення.

У затриманих вилучено: вогнепальну та холодну зброю, 15 набоїв, 0,281 кг наркотичних речовин, 5 кущів коноплі (у складі самостійних патрулів та спільно з НПУ).

Цього тижня військовослужбовці Нацгвардії приймали участь у проведенні спільної з прикордонниками операції «КОРДОН-2021».

Також військовослужбовці Нацгвардії брали участь у пошукових заходах на території: Київської, Львівської та Івано-Франківської областей.

Цього тижня гвардійці забезпечили правопорядок на 45 масових заходах:

під час громадських акцій біля державних органів влади;

під час спортивних заходів;

під час пленарних засідань сесії Верховної Ради України 9-го скликання;

під час маршу рівності в центральній частині м. Києва;

під час святкових та культурно-видовищних заходів тощо.

Гвардійці брали активну участь у заходах із протидії поширенню на території України COVID-19. Зокрема, впродовж минулого тижня, вони здійснювали охорону територій 4 об’єктів госпіталізації хворих коронавірусом, обсервації (ізоляції) у Києві, Одесі та Херсоні.

Патрульні підрозділи НГУ продовжують забезпечувати правопорядок в районі операції Об’єднаних сил у Сєвєродонецьку і Рубіжному Луганської області та Маріуполі, Слов’янську, Краматорську, Дружківці та Костянтинівці – на Донеччині.

За результатами служби в районі ООС передано працівникам Національної поліції 6 осіб за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень та 82 особи за адміністративні правопорушення. У затриманих вилучені наркотичні речовини та холодна зброя.

Військовослужбовці Нацгвардії продовжують виконувати завдання щодо здійснення заходів державної охорони, забезпечення проведення широкомасштабних масових заходів громадсько-політичного характеру, охорони органів місцевого самоврядування, а також у профілактичних заходів в місцях та районах з найбільш складною криміногенною обстановкою, в тому числі з протидії незаконному видобутку бурштину у Волинській, Рівненській та Житомирській областях.

З початку року гвардійські патрулі затримали 4 тис. 445 осіб за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень та 64 тис. 835 осіб за адміністративні правопорушення, з них 495 осіб  за кримінальні правопорушення (у тому числі 76 особи за підозрою у причетності до НЗФ) на території проведення ООС.

Згадаємо резонансні випадки правопорушень і ймовірних злочинів цього тижня:

19 вересня патрулем в/ч 3012, під час несення служби з ОГП м. Одеса, було затримано чотири особи у яких під час проведення поверхневої перевірки виявлено наркотичні речовини рослинного та синтетичного походження загальною вагою 20 грам. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

19 вересня патрулем в/ч 3053, під час несення служби з ОГП м. Хмельницький, було затримано громадянина ст. 309 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено наркотичну речовину рослинного походження загальною вагою 10 гр.  На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

22 вересня пішими патрулями в/ч 3012, під час несення служби з ОГП м. Одеса, було затримано п’ять осіб у яких під час проведення поверхневої перевірки виявлено наркотичні речовини рослинного та синтетичного походження загальною вагою 25 грам. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

22 вересня самостійним пішим патрулем в/ч 3033, під час несення служби з ОГП в м. Бердянськ, було затримано громадянина за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено телескопічну металеву дубинку із ознаками холодної зброї. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

23 вересня самостійними пішими патрулями в/ч 3036, під час несення служби з ОГП м. Дніпро, було затримано чотири осіб у яких під час проведення поверхневої перевірки виявлено наркотичну речовину рослинного походження загальною вагою 10 грам. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

23 вересня самостійними пішими патрулями в/ч 3012, під час несення служби з ОГП м. Одеса, було затримано чотири осіб у яких під час проведення поверхневої перевірки виявлено наркотичну речовину рослинного походження загальною вагою 12 грам. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

23 вересня спільним з НПУ автопатрулем в/ч 3039, під час несення служби з ОГП в м. Миколаїв, було затримано чоловіка за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено травматичний пістолет без дозвільних документів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

23 вересня спільним з НПУ автопатрулем  в/ч 3039, під час несення служби з ОГП в м. Миколаїв, після отримання повідомлення про крадіжку мобільного телефону невідомою особою в громадському місці, при відпрацюванні прилеглої території, було виявлено та затримано громадянина ст. 185 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки виявлено викрадений мобільний телефон. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

23 вересня спільним з НПУ пішим патрулем в/ч 3039, під час несення служби з ОГП в м. Миколаїв, було затримано чоловіка ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено травматичний пістолет переобладнаний для стрільби бойовими набоями. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

23 вересня спільним з НПУ пішим патрулем в/ч 3039, під час несення служби з ОГП в м. Миколаїв, було затримано громадянина ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено травматичний пістолет переобладнаний для стрільби бойовими набоями. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

23 вересня спільним з НПУ патрулем в/ч 3039, під час несення служби з ОГП на території Ізмаїльського району Одеської області, було чоловіка за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення санкціонованого обшуку помешкання виявлено 14 бойових набоїв (9 мм) та ніж із ознаками холодної зброї без дозвільних документів.  На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

23 вересня самостійним пішим патрулем в/ч 3053, під час несення служби з ОГП м. Кам’янець-Подільський, було затримано чоловіка за ст. 309 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено наркотичну речовину рослинного походження загальною вагою 15 гр. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

24 вересня самостійним пішим патрулем в/ч 3011, під час несення служби з ОГП м. Кривий Ріг, було затримано громадянина за ст. 263 ККУ, у якого було виявлено в наплічній сумці ніж кустарного виготовлення довжиною 20 см. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

24 вересня самостійним пішим патрулем в/ч 3002, під час несення служби з ОГП м. Рівне, було затримано чоловіка за ст. 309 ККУ, у якого було виявлено при його поверхневій перевірці 5 рослин посаджених у горщиках зовні схожі на коноплю вагою 30 гр. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП. 

Пресслужба НГУ