НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Запоріжжі життя жінки обірвав інсульт. Родичі загиблої дозволили трансплантацію певних органів, завдяки яким вдасться врятувати три інших життя.

«Було прийнято рішення здійснити переліт літаком Нацгвардії  аби якнайшвидше транспортувати лікарів зі столиці до Запоріжжя. Там вони отримають донорські органи і повернуться до Києва. Коли операція з вилучення донорських органів буде завершена, відлік піде на години. Не можна втрачати час, адже на ці органи вже очікують реципієнти», – розповів заступник міністра МВС України Антон Геращенко, який був присутній в аеропорту під час відправки бригади медиків із «Охматдиту» та Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова.

Керівник відділу трансплантації та хірургії печінки інституту ім. Шалімова Олександр Гриненко зазначив: «Дуже важливо, що ми завдяки авіації Нацгвардії та поліцейським отримали таку можливість, настільки оперативно прибути до донора, а потім повернутися до реципієнтів. Саме оперативність та високий професіоналізм лiкарів-трансплантологів відіграють визначальну роль у цьому процесі».

Авіатори гвардії  кажуть, що пишаються можливістю допомогти у такій надважливій справі. У Запоріжжі буде здійснено трансплантацію нирки, у Києві 11-ти річному хлопчикові пересадять теж нирку, а також печінку для жінки, у якої діагностовано цироз.

Пресслужба НГУ