НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Вони приїхали з різних куточків України, аби вперше за 20 років зустрітись. У Львові, на базі 2 Галицької бригади Нацгвардії України, вперше за їх власну історію зібрались ті, хто у далекому 2000-му поїхав захищати мир та безпеку на світовому рівні у миротворчій місії ООН у Косово. При зустрічі вони не лише обіймались та раділи, у деяких в очах стояли сльози.

Ідея зібрати побратимів виникла у військовослужбовця бригади капітана Ярослава Дидишина, який наразі проходить службу у бригаді.

«Цього року якраз минає 20 років з моменту створення спеціального підрозділу України у миротворчій місії ООН, який складався із військовослужбовців системи МВС, – розповідає капітан Ярослав Дидишин. – Звісно, ми усі підтримуємо зв’язок між собою, але хотілось і зібратись усім, побачитись, згадати службу. Не всі змогли приїхати. Але ця зустріч не остання, тому, сподіваюсь, що колись зберемось й усі».

Зустріч відбулась у дуже теплій та родинній атмосфері. Привітати миротворців приїхав президент поліцейського центру бойових мистецтв та міжнародної федерації поліцейського хортингу полковник Борис Шаповалов. Саме він був командиром спеціального підрозділу у Косово на той час. З його рук присутні отримали грамоти від федерації та медалями «За заслуги у миротворчій діяльності».

«Те, що ми тут зібрались – це чудово. Ще більш добре, що у когось вистачило сил це все організувати, – говорить полковник Борис Шаповалов. – Ми їхали у Косово з України першими і лише ми знаємо про ті переживання, які нас долали. Ми справились тоді на самому високому рівні і були відзначені нашими міжнародними партнерами. Початок покладено, тому будемо зустрічатись щороку».

Окрім того, миротворців привітав і голова Львівської міжрегіональної секції асоціації ветеранів НГУ полковник у відставці Ігор Вітко. Окрім оркестру бригади для миротворців виступили Заслужений артист України Роман Ковальчук та Володимир Питель.

На завершення миротворці помолились за загиблих у місіях разом з капеланом отцем Андрієм Сіданичем  у капличці на території бригади.

Аліна Новікова