НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

На території Тендрівської коси, що в Чорному морі, відбулися міжвідомчі навчальні збори із фахівцями водолазної підготовки різних військових та правоохоронних формувань України.

Свою професійну майстерність підвищували бойові плавці Національної гвардії України, Військово-морських сил, Сил спеціальних операцій Збройних Сил та Державної прикордонної служби.

Основними задачами підрозділів ОЗСП Нацгвардії, які спеціалізуються на водолазній підготовці,  є протидиверсійна охорона гідротехнічних об’єктів, акваторій, антитерор, спеціальні дії на воді, тобто, в цілому – захист від диверсійно-терористичних загроз пов’язаних з водним середовищем.

Бойові плавці тренувались орієнтуватися за сигналами, буксирувати групу водолазів, вести вогонь під водою зі спеціальної підводної зброї та знешкоджувати ворога. Також водолази практикувалися у «захопленні» морського судна за допомогою спеціального обладнання, десантуванні плавців із плавзасобів та повітряного судна, піднятті на штурмовому ходу.

Водолазні підрозділи Нацгвардії уже не вперше беруть участь у навчаннях такого типу. Самі ж плавці кажуть, що ці навчання необхідні для злагодження підрозділів та обміну досвідом щодо тактики дій під час виконання службово-бойових та бойових завдань.

Зазначимо, що водолазні групи у Національній гвардії України функціонують від початку її створення. Велика увага приділяється сучасному технічному забезпеченню та постійному вдосконаленню майстерності плавців. Тож щороку водолазні групи НГУ беруть участь у різноманітних вітчизняних та багатонаціональних навчаннях, зокрема «Sea Breeze».

Пресслужба НГУ

Фото, відео Віктора Петриченка

та Іллі Мисливого