НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Протягом 10 діб  військовослужбовці 8-го полку імені Івана Богуна та гвардійці військової частини 3008 Національної гвардії України, які повернулися із району проведення операції Об’єднаних сил, проходили психологічну реабілітацію у клінічному санаторії «Авангард», що дислокується в Немирові, Вінницької області.

Щодня у нацгвардійців був розписаний по хвилинах. Гідромасажі, фізіотерапія, лікувальні басейни, соляні кімнати. Але головним з напрямків реабілітації є – робота психолога, адже війна на Сході України відкладає свій відбиток не тільки на фізичному здоров’ї, але й на психічному.

«Під час реабілітації з нами працювали психологи. Наприклад, мені цікаво було проходити сеанс з арт-терапії та релаксація всього тіла», – ділиться нацгвардійка Тетяна Глімбоцька.

«Дуже добре, що нам, як учасникам бойових дій дають можливість оздоровлюватись та відновлюватись. За цей період ми мали можливість відпочити, відновити свої сили та покращити психоемоційний стан. Усі процедури згідно з графіком, а у вільний час займалися своїми улюбленими справами», – розповідає нацгвардієць Денис Гусляков.

Головною метою психологічної реабілітації є – здолання психологічних проблем та покращення соціальної адаптації у мирному житті.

«Для нас, як для психологів військової частини основною метою психологічної реабілітації являється збереження й відновлення фізичного та психічного стану кожного військовослужбовця. Тому ми тісно співпрацюємо з управлінням соціального захисту населення Хмільницької районної ради  й надалі плануємо направляти наших бійців на реабілітацію», – каже психологиня військової частини лейтенант Наталья Грисько.

Наслідки війни впливають не тільки на психофізичне здоров’я військовослужбовців, але і на їх психологічну врівноваженість, світогляд, стабільність ціннісних орієнтацій та ін. Тому у Національній гвардії програми психологічної реабілітації систематизовані і запроваджені на офіційному рівні. Тепер їх проходження є обов’язковим для військовослужбовців.

Микола Коваль

фото автора