НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Необхідність у крові є завжди, відзначають працівники Вінницького обласного центру служби крові, а особливо зараз, коли в Україні та світі пандемія, адже через карантинні обмеження, кількість донорів зменшилась, а ось потреби –збільшуються. Саме тому нацгвардійці військових частин 3008 та 3028 вже вкотре вирішили стати донорами крові.  

У акції взяли участь, як новачки, так і донори зі стажем. Так, нацгвардієць Євген Кравець з калинівської військової частини пройшов процедуру вже втретє. Каже, що для нього це можливість допомогти людям, які цього потребують, а також оновити свою кров.

«Взагалі хочу стати почесним донором, сподіваюсь за 10 років я цього досягну», – доповнює Євген.

«Участь у таких акціях нацгвардійці беруть не вперше та залюбки, адже таким чином вони допомагають зберегти не лише здоров’я громадян, а й життя», – каже фельдшер медичного пункту військової частини Тетяна Алієва.

Перед тим, як здати кров, кожен військовослужбовець пройшов температурний скринінг та ретельний медичний огляд.

Нацгвардійці військової частини 3008 здали аж 10 літрів крові.

«Здавати кров дуже важливо. Бути донором – найпростіший спосіб допомогти. Якщо ти здоровий, то без сумніву допоможи іншому. Не можу стояти осторонь серйозної проблеми, яка може у будь-який момент торкнутись і мене», – каже донор-нацгвардієць Володимир Чучманов.

Новачок у донорській справі гвардійка Ірина Чуйко з військової частини 3008. Мати двох дітей власним прикладом показує важливість донорства.

«Здаю кров для дітей, у мене у самої двоє діток. А ще у Вінниці знаходиться Військово-медичний центр, де наші колеги після участі в ООС відновлюються, лікуються. Ми вважаємо, що ми надаємо допомогу», – говорить Ірина Чуйко.

Препарати крові не замінять жодні дорогі ліки, кажуть вінницькі лікарі. Утім, з початком пандемії та суворих обмежень у державі гостро стоїть проблема донорів – їх не вистачає. Тому й бракує крові у лікувальних закладах.

Микола Коваль

Анна Тітовська