НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Одна із функцій Національної гвардії України – це участь у здійсненні заходів, пов’язаних з припиненням збройних конфліктів та інших провокацій на державному кордоні. Знаходячись безпосередньо в районі проведення бойових дій, не завжди розумієш або відчуваєш якісь зміни в морально-психологічному стані.

Постійно існують фактори, які безпосередньо мають емоційний вплив на особистість військовослужбовця. Безпосереднє сприйняття небезпеки має бути адекватним. Для цього, вона не повинна застати військовослужбовця зненацька або викликати у нього почуття страху. Тому військові психологи розробляють певні методики, аби підтримати та розвантажити психологічний стан гвардійців, які боронять кордон в районі проведення операції Об’єднаних сил.

«Щоразу, перед виконанням військовослужбовцями службово-бойових завдань зі зброєю, ми – психологи, проводимо заходи з експрес-діагностики. Це, насамперед, швидка оцінка психологічних та психофізичних особливостей гвардійців, яка проводиться з метою встановлення ступеня відповідності цих особистісних характеристик вимогам та умовам несення служби», – зазначає офіцер-психолог угруповання НГУ в ОТУ «Схід» старший лейтенант Ірина Синіговець.

Метафоричні асоціативні карти та кубики дозволяють швидко й інформативно з’ясувати налаштування бійців на службу, їх настрій, можливість оцінювати зміни ситуацій та швидко пристосовуватися до них.

Військовий психолог – особливий фах, значущість якого зросла з початком бойових дій на сході України.

Не менш важливим є заняття за методикою арт-терапії. Вони сприяють глибокому переосмисленню наявної проблеми, знаходженню декількох ефективних рішень та вибору найефективнішого з них.

«Арт-терапія – це вид психотерапії та психологічної корекції, заснований на мистецтві та творчості. Як відомо, вперше цей термін був використаний Андріаном Хілом у 1938 році, але ця практика набирає популярності вже декілька років. У вузькому значенні слова мається на увазі, що завдяки образотворчому мистецтву, ми маємо вплив на психоемоційний стан військовослужбовців», – розповідає про одну з методик капітан Тетяна Путкарадзе.

Слід зазначити, що психологічна робота проводиться постійно і направлена вона на визначення у нацгвардійців рівня негативного психоемоційного стану.

«Я вперше виражала свої думки за допомогою мистецтва. Це досить впливова методика на емоційний стан. І поговорити, і відпрацювати важливі питання, і посміятись. Дуже розвантажує та завдяки цьому, навіть, відпочиваєш», – ділиться враженнями солдат Романьонок Катерина.

З метою ефективного вивчення військовослужбовців проводяться групові та індивідуальні заняття. В арсеналі психологів багато практик та методик, які в результаті роботи дають змогу виявити та скорегувати певні проблеми, не змушуючи людину вторинно занурюватись в травматичну ситуацію.

Пресслужба угруповання Національної гвардії України Об’єднаних сил