НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Нещодавно ми розповідали про важливість роботи психолога в районі проведення бойових дій. (Більше тут) Бо кожен з нас може і не помічати погіршення свого психоемоційного стану.

Тому, продовжуємо тему діяльності офіцерів-психологів. Існує чимало методик для роботи з негативними станами, спогадами та емоціями. Кожна з них особлива та направлена на те, щоб військовослужбовець врешті-решт відчув себе вільним від негативу.

«Перш ніж почати, я провела вправу на знайомство і визначення емоційного стану гвардійців за допомогою метафоричних карток. Відразу стало зрозуміло, що всі, так би мовити, «розрядились» і захотіли дізнатись, які вправи будуть далі», – розповідає офіцер-психолог капітан Тетяна Путкарадзе.

Після карток, гвардійці та гвардійки малювали свої негативні почуття у вигляді «емоційного викиду». Аби врівноважити праву та ліву півкулі мозку, здійснювали це обома руками, використовуючи олівці.

«За допомогою вправ тілесної терапії необхідно було стиснути аркуші паперу 33 рази для того, щоб звільнитися від м’язових затискачів, які блокують вивільнення емоцій», – додає старший лейтенант Ірина Синіговець.

Далі, завдяки методиці нейролінгвістичного програмування «Стара світлина», у військовослужбовців, які мають травмуючу подію, знизився рівень негативу, турбувань та тривожності.

Найцікавіша методика для бійців виявилась – техніка Граттаж, яка надала змоги на тлі перепрацьованих негативних почуттів отримати ресурсний стан, розмальовуючи бажане та надаючи малюнку назву. А методика «Місце, де все для тебе» показала, що, за допомогою пригоди в підсвідомість, можна отримати ресурс, змінити відношення до існуючої проблеми та отримати підказки й шляхи для її вирішення.

Наприкінці тренінгу гвардійці малювали свій оновлений стан для закріплення результату.

Пресслужба угруповання Національної гвардії України Об’єднаних сил