НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Оркестр військової частини 1141 Західного оперативно-територіального об’єднання НГУ завітав до школярів на урок музики. Просто неба послухати наживо музичні твори у виконанні оркестрантів на шкільному подвір’ї зібралися понад сотня школярів – учнів 3-х, 5-х та 7-х класів луцької гімназії №4 імені Модеста Левицького.

Музиканти розповіли дітям про військовий оркестр, його суть і особливості. Також зіграли кілька творів відомих українських композиторів.

«Основна мета таких уроків – популяризація української музики, знайомство дітей з музичним мистецтвом, розповідь про життя  військового оркестру і яку музику ми граємо», – розповідає диригент військового оркестру військової частини 1141 майор Віктор Лучинець.

Найцікавішою частиною уроку стало знайомство з музичними інструментами, які є у військовому оркестрі. Учні не лише дізналися як звучить той чи інший інструмент, але й самі мали змогу  на мить відчути себе музикантами, спробувавши зіграти на них.

З захопленням за усім, що відбувалося на майданчику спостерігала семикласниця Софія Лещинська. Дівчина розповіла, що відвідує народні танці і під час виступів постійно грає оркестр. Тому для неї це все рідне і близьке.

«Звісно, музика, яку зараз слухаємо ми, суттєво відрізняється від класичної. Але послухати оркестр, який до того ж виконує не лише класичні твори, а й сучасні, –  одне задоволення», – зізнається дівчина.

Уроки музики військові музиканти влаштовують для луцьких школярів уже не вперше. Однак у зв’язку з карантином на півтора роки їх довелося відкласти. Нині ж  Віктор Лучинець сподівається, що ці уроки відновляться і уже з нового навчального роки до них долучиться ще більше дітей.

Юлія Ковпак