НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Готовність України у сфері ядерної безпеки» Навчальний центр з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу імені Джорджа Кузьмича з 5 по 9 липня нацгвардійські психологи пройдуть курс «Психологічні аспекти службової діяльності».

Ці знання, за переконанням партнерів-організаторів, необхідні психологам-практикам для виконання службових обов’язків, пов’язаних з пошуком та виявленням осіб причетних до незаконного обігу та збуту радіоактивних матеріалів й забезпечення фізичної безпеки цих матеріалів.

До курсу залучені психологи з військових частин з охорони важливих державних об’єктів, психологи навчальних центрів підготовки до спеціальних дій, психологи військових частин, де були надзвичайні події у військових колективах у 2020 році.

На курсі вивчатимуть роль психології у сучасному світі та психології особистості співробітників правоохоронних органів. Аналізуватимуть психологію правопорушника, дізнаються більше про  психологічне забезпечення правоохоронної діяльності, психологію в практичній діяльності, психологічну реабілітацію та пройдуть ряд тренінгових занять і практичних робіт.

Здобуті знання вони використовуватимуть при відборі кандидатів на службу та при щоденній роботі з військовослужбовцями. 

«У Міністерстві енергетики США розробили програму надійності персоналу,  у якій закладені ті ризики і сигнали, ситуації, в які може потрапити посадова особа та може здійснити внутрішнє порушення. Саме за її основами ми будемо навчатися упродовж 4-ох днів», – каже начальник відділу психологічного забезпечення ГУ НГУ полковник Сергій Чижевський.

Загроза збуту чи обігу радіоактивних матеріалів, за аналізом даних, йде насправді частіше не від терористичних актів, не від нападів на об’єкти, а  від внутрішніх порушників. Причинами надзвичайних подій є: 48% – розрив взаємовідносин(конфліктів) із емоційно значимими особами, 25% – внаслідок значних фінансових заборгованостей (статистичні дані за висновками службових розслідувань.)

«Зараз у нас набирає обертів розвиток інституту сержантів у Золочеві. Де вони отримують знання з питань самодопомоги та виявлення психологічної нестабільності в особового складу й опановують курс кризового лідерства. До того ж в Нацгвардії розглядається питання щодо введення інструкторів ментально-поведінкового здоров’я, які будуть помічниками психолога на ротній ланці і зможуть надати психологічну допомогу та підтримати за принципом «рівний-рівному. Цим самим ми вибудуємо довіру між особовим складом та досягнемо зниження рівня кризової життєвої ситуації, яка веде до протиправних дій», – певний Сергій Чижевський.

Анастасія Салашна

Фото автора