НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Всеукраїнський патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України» в Україні, відбувається втретє. Його основна мета – вшанування пам’яті загиблих воїнів АТО/ООС, висловлення подяки військовослужбовцям та їхнім сім’ям за внесок у збереження територіальної цілісності та національної гідності країни.

Бійці військових частин 3012 та 3014 долучились до всеукраїнського забігу “Шаную воїнів, біжу за Героїв України”. Патріотичний захід формує щорічну традицію вшанування пам’яті полеглих захисників, в Одесі він проводився уперше.

Забігу передувало покладання квітів у місці створення майбутнього меморіалу воїнам, загиблим у районі проведення ООС, до якого долучився заступник начальника Південного Одеського територіального управління полковник Валерій Смолов.

“Радий можливості взяти участь в цьому заході і вшанувати пам’ять полеглих воїнів. Ми біжимо за тих, хто віддав своє життя за мир та спокій українців”, — поділився старший сержант Дмитро Костюченко.

Гвардійці з Луцька, Тернополя, Івано-Франківська та Вінниці разом з усією країною також долучились до забігу «Шаную воїнів, біжу за Героїв України – 2021»

У Луцьку на Театральному майдані відбувся Всеукраїнський патріотичний забіг в пам’ять про загиблих воїнів «Шаную воїнів, біжу за Героїв України». Участь у ньому взяли кількасот волинян. Долучилися до заходу і військовослужбовці військової частини 1141 Національної гвардії України. Вперше участь у забігові бере старший сержант Сергій Заводський.

«Сьогодні я біжу 1,2 км за Віктора Шолуху, який у 2014 році 29 серпня трагічно загинув під час виходу із Іловайського котла. Своєю участю я хочу підтримати тих, хто нині захищає територіальну цілісність України на сході та віддати шану тим Героям, які віддали за неї найцінніше – своє життя», – каже гвардієць.

Гвардійці 2 батальйону 2 Галицької бригади долучились до забігу у Тернополі. Разом із представниками родин загиблих Тернопільщини присутні пом’янули воїнів хвилиною мовчання. Перед двокілометровим забігом учасники провели розминку на набережній Тернопільського ставу, звідки і стартув рандей.

«Ми, як військовослужбовці, чудово розуміємо якою ціною наші побратими заплатили за мир та спокій в країні. І сьогодні не могли не прийняти участь у забігу в пам’ять тих, хто загинув у боротьбі з агресією на Сході за територіальну цілісність держави», – каже командир патрульної роти 2 батальйону бригади лейтенант Назарій Чорній.

На Прикарпатті забіг відбувся вже вдруге. В заході взяло участь понад 140 учасників, зокрема і гвардійці військової частини 1241 Нацгвардії України.

Цьогоріч кожен учасник, який брав участь у цих змаганнях, мав можливість пробігти за пам’ять загиблого героя із Прикарпаття. Це не звичайні спортивні змагання, не проведення бігу на швидкість та визначення переможців.

“Наймолодшому учаснику – 5 років. Найстарший – це батько загиблого Героя-добровольця Вадима Савчака якому 74 роки. Основною метою заходу є привернення уваги суспільства до загиблих учасників АТО/ООС, їх родин», – зазначив начальник Івано-Франківського відділу мінветеранів Володимир Веркалець.

Забіг символічно відкрили дистанцією в 150 м діти полеглих захисників України, які віддають в такий спосіб шану своїм батькам. Дорослі ж учасники подолали дистанцію 1,2 км в Меморіальному сквері, де є місця вічного спочинку полеглих Героїв та Стела пам‘яті. На фініші кожен з учасників, від родичів загиблих воїнів, отримав пам’ятну медаль та подяку за участь.

“Ми повинні завжди пам’ятати героїв які віддали своє життя за нашу батьківщину за кожного з нас, за те, що ми з вами живемо у незалежній, суверенній державі, яка зветься Україна. Особисто я своєю участю і прикладом показую, що пам‘ять про героїв житиме зі мною завжди!” – ділиться думками гвардієць з Івано-Франківська солдат Ляшенко Ілля.

На стадіоні Центрального парку ім. Леонтовича у Вінниці гвардійці військової частини 3008, представники Головного управління Національної поліції, громадських організацій учасників АТО/ООС та вихованці спортивних шкіл міста теж долучиоись до забігу.

Захід розпочався хвилиною мовчання – вшанування пам’яті загиблих воїнів АТО/ООС, які віддали своє життя за збереження територіальної цілісності України. Після того учасники забігу подолали шлях від стадіону Центрального парку до пам’ятника загиблим воїнам-афганцям і назад. Довжина забігу склала близько 1-го кілометра.

Житомирські, чернігівські, черкаські та київські гвардійці Північного ОТО НГУ долучились до цього заходу, взявши участь у забігах організованих у місцях дислокацій своїх військових частин. Більше вісімдесяти бійців Першої Президентської бригади оперативного призначення імені гетьмана Петра Дорошенка взяли участь у забігу організованому у місті Києві. Всі вони стали своєрідним символом пам’яті за загиблими воїнами Першої Президентської бригади.

 

«Кожен з них віддав своє життя за волю та незалежність нашої Батьківщини. І всі ми повинні пам’ятати цей неоціненний подвиг!» – підкреслив майор Богдан Карватко.

 

Довідково. Забіг «Шаную воїнів, біжу за героїв України» присвячений пам’яті загиблих і проводиться за участі ветеранів війни, родин загиблих учасників бойових дій, військових підрозділів ЗСУ, НГУ, МВС, кадетів військових училищ та ліцеїв, ветеранських та волонтерських громадських об’єднань України. Це щорічна акція присвячена вшануванню пам’яті загиблих воїнів.

 

За матеріалами з військових частин НГУ