НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Перших новобранців весняного призову прийняла військова частина 3008 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України, що дислокується в Вінниці. На строкову службу прибуло 20 новобранців з Харкова.

 

 

На плацу військової частини першими юнаків зустрічає військовий оркестр. Та не встигли новобранці переступити поріг, як на них вже чекає виконання обов’язків за графіком. Спершу – гоління, далі душ та перша примірка військової форми.

 

Змінивши стильні зачіски та цивільний одяг на форму, новобранці крокують в казарму, там уважно слухають настанови та облаштовуються на новому місці.

 

Пліч-о-пліч в строю стоять брати Остап та Захар Ольховські. Двоє харківських хлопців залишили улюблену роботу та одночасно вирішили вступити до лав Національної гвардії.

 

Нині Остапу двадцять один, юнак сподівається, що служба в армії допоможе йому сформувати характер та стати більш мужнім.

 

«Ми вважаємо з братом, що в армії зможемо стати більш самостійними, відповідальними та мужніми – це ті чесноти, які потрібно в собі розвивати. Та й взагалі кожен чоловік повинен вдягнути військову форму», – говорить Остап.

 

Його молодшому брату Захару двадцять, проте хлопець не боїться викликів, які приготувала для нього армія, навпаки проходження армійської служби вважає своїм обов’язком.

 

«Всі лякають, кажуть, там буде страшно, там треба бути фізично сильним, а мені навпаки це подобається: фізичні навантаження, дисципліна, порядок життя за розкладом. Я готовий виконувати покладенні на мене завдання», – переконаний Захар.

 

Наодміну від братів більшість хлопців незнайомі між собою, мають різні захоплення та погляди. Тому, щоб новоспечені військові стали однією командою, на них чекають тренінгові заняття із командоутворення під керівництвом психологів.

 

«Наше завдання першочергово провести психологічне вивчення поповнення і допомогти їм адаптуватись до проходження військової служби, подружити їх для того, щоб вони могли потім ефективно комунікувати та спільно виконувати службово-бойові завдання за призначенням», – розповідає психолог військової частини лейтенант Наталія Москалюк.

 

Всього лави вінницької військової частини Нацгвардії поповнить близько двох сотень призовників з різних куточків України.

 

Анна Лазуренко