НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Десятеро юнаків призову 1-2021 прибули сьогодні з Житомирської області для проходження строкової військової служби у військову частину хмельницьких нацгвардійців.

«По прибуттю до військової частини новобранці знайомляться з командуванням, спілкуються з психологом, – розповідає тимчасово виконуючий обов’язки заступника командира військової частини майор Володимир Побережний. – Далі – строковикам видають військову форму та відправляють на огляд до медпрацівників військової частини. Згодом – поселення у казарми».

Дев’ятнадцятирічний Павло Ящук ще кілька днів тому був працівником Київського електровагоноремонтного заводу, а сьогодні – уже в новенькій гвардійській формі, разом з новими друзями готовий розпочати абсолютно новий етап свого життя.

«Для мене служба в Національній гвардії є почесною місією,ділиться Павло, – Це був мій власний вибір служити, і я радий, що потрапив саме до лав Нацгвардії. Коли отримав повістку, сприйняв це як належне, був психологічно та фізично готовий. Вважаю, що кожен чоловік має пройти військову службу. Мої друзі служили, деякі з них – у Нацгвардії, від них чув багато про особливості служби, здебільшого – хороше. Перші враження – позитивні, налаштований оптимістично. Можливо, згодом розгляну перспективу підписати військовий контракт».

Дома на Павла чекають рідні, а поки що хлопець планує проходити службу у підрозділі, що займається конвоюванням, оскільки, як розповів, знає про аспекти таких службово-бойових завдань від друзів, що служили раніше у такому підрозділі.

Із прибуттям молодих нацгвардійців привітав командир військової частини підполковник Роман Березнюк, побажавши їм з гідністю виконувати почесний обов’язок кожного громадянина України і виказав впевненість, що військова служба стане для юнаків значущим періодом життя.

Протягом місяця новобранці будуть проходити курс загальновійськової підготовки, де майбутніх гвардійців навчатимуть основам військової справи, стройової і вогневої підготовки. Також, протягом перших тижнів з військовослужбовцями проведуть комплекс занять з тактичної та інженерної підготовки, військової медицини й топографії.

Після навчального збору молоді гвардійці складуть Військову присягу на вірність українському народові та приступлять до виконання завдань за призначенням.

Марина Березюк