НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У День вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав гвардієць Слов’янського полку розповів про участь у миротворчих місіях.

Павло Хоменко за плечима має три миротворчі місії до так званих «гарячих точок» планети.

«Почав я службу в 95-й окремій десантно-штурмовій бригаді у Житомирі в 2002 році. Брав участь у миротворчій місії в колишній Республіці Югославія, у Косовому. У 2003 році повернувся до Житомира. А далі була війна в Іраці. Це вже 2004-й. Нас зібрали й готували на Миколаївщині перед відправкою до Іраку. А вже у 2009 році знову виконували миротворчі завдання в Косовому», – розповів Павло. «Займалися підтримкою стабільності. Стояли між албанцями та сербами. Дивилися за порядком. Це був бельгійсько-румунсько-український батальйон. Були блокпости, чек-поїнти, мобільні чек-поїнти, тимчасові чек-поїнти, супровід вантажів та піші патрулі».

Набагато «гарячішим» місцем був Ірак. Його пройшли 6100 українців. Вони взяли участь у бойових діях на боці військ коаліції під проводом США. Ірак приніс не лише бойовий досвід, а й біль втрат. Адже це була найбільш масштабна місія за миротворчу історію України.

У бойових діях на Донбасі десантник Павло Хоменко бере участь з самого початку. Тоді він вибивав російських найманців зі Слов’янська та околиць.

«Я починав зі Слов’янська з 3 червня. Був заблокований на Карачуні. Під Семенівкою воював. Тут мене поранили в ногу, а командир мого батальйону полковник Сенюк загинув. Під Новгородським ще воював. А тепер я тут, у «Донбасі», – розповів гвардієць Павло Хоменко.

Довідка:

З 1992-го року українські миротворці залучались до двадцяти чотирьох місій. До них було залучено сорок чотири тисячі військовослужбовця. П’ятдесят чотири загинуло.

Сергій Молотков