НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Нещодавно, у військовій частині 3056 більш ніж 200 військовослужбовців отримали перші дози вакцини від COVID-19 «CoviShield». Процедуру щеплення пройшли гвардійці різних військових звань та посад. Зокрема, серед них: командування, контрактники та строковики. Через майже два тижні, всі вакциновані почуваються добре та не відмічають якихось змін у самопочутті.

Тимчасово виконуюча обов’язки начальника медичної служби прапорщик Світлана Грубник з перших днів цієї кампанії пильно слідкує за станом кожного бійця, відповідає на їх питання та надає консультації щодо допомоги в разі виникнення реакцій, які можуть супроводжувати стан після щеплення.

«Як медик, хочу зазначити, що в цілому процес вакцинації пройшов звично та не відрізнявся від тих, що йдуть за обов’язковим календарем. Частина особового складу мала реакції організму у вигляді ломоти в тілі, підвищення температури та загальної слабкості, але все це минуло не більш ніж як за дві-три доби. Я також отримала першу дозу і відчуваю себе добре», – сказала пані Світлана.

Також, медик додала, що всі вище перераховані реакції – нормальні, адже організм «знайомиться» з вірусом та дає імунну відповідь.

Одним з перших вакцинувався заступник командира військової частини майор Микола Воробйов, він жартома зазначив, що навіть не помітив якихось реакцій з боку імунної системи, адже був зайнятий службовими питаннями.

«Якщо я не був би військовослужбовцем, який може щеплюватися першочергово, я б все-одно шукав можливості отримати і першу, і другу дозу вакцини. Якщо ми вакцинуємось – ми не тільки себе захищаємо, а й інших. Я розумію, що завезені в Україну препарати пройшли перевірку, тому не маю приводу для хвилювання і раджу тим, хто сумнівається – переглянути свою думку», – зазначив офіцер.

Свою позицію висловили і дівчата, які забезпечують харчування всього особового складу – військові кухарі Ніна та Яна. 

«Я вже перехворіла на COVID-19 і більше не хочу. Розумію, що відповідаю не тільки за себе, а й за бійців, яких я годую. Окрім того, у мене вдома діти і я не хочу наражати на небезпеку тих з ким я контактую, тих у кого слабкий імунітет», – говорить Ніна.

«Зараз фіксуються відомості про вакцинацію. Тому відмовлятися немає сенсу. Не маючи щеплень ми не зможемо вільно пересуватися іншими країнами», – коментує Яна. 

Патрульна гвардійка сержант Ольга Завгородня розповіла, що з її підрозділу вакциновано багато строковиків, які виявили власне бажання це зробити, а їх батьки підтримали у виборі. 

«Наша служба пов’язана з постійними контактами з громадянами, отже ані батьки солдатів, ані вони особисто не бачили причин щодо відмови від щеплення», – висловила свою думку гвардійка. 

Наразі особовий склад, який ще не отримав першу дозу вакцини чекає на медиків з місцевої поліклініки МВС, які обіцяли вже цього тижня прибути у військову частину з партією вакцин.

В свою чергу військовослужбовці військової частини 3058 проводили планове щеплення вакциною «CoronaVac».

Вакцинацію у військовій частині проводять медики поліклініки МВС. Перед щепленням вони спілкуються з гвардійцями, проводять температурний скринінг і тестування про стан здоров’я військовослужбовців. Після проведення процедури, працівники медичної сфери протягом 30 хвилин спостерігають за самопочуттям гвардійців.

«Я проходжу службу в патрульній роті військової частини 3058. Прийняв для себе рішення про вакцинацію не лише турбуючись про власне здоров’я, але й з метою мінімізувати ризик захворювання для своїх рідних (бо моя строкова служба має скоро завершитися) і мешканців міста. За цивільним фахом я є судноводієм. І у цьому році планую працювати за фахом. А факт захищеності на судні також є необхідним. Тобто з усіх боків, особисто для мене, вакцинація є вкрай важливою», – розповів солдат Аркадій Малечко.

Аліна Кобець