НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Неподалік Львова, на базі навчального полігону військової частини 4114 відбулись п’ятиденні збори з офіцерами випускниками вищих військових навчальних закладів та військовослужбовцями, яким присвоєно первинне військове звання «молодший лейтенант» військових частин Західного оперативно-територіального об’єднання та Навчального центру Національної гвардії України.

Основною метою зборів було підвищення рівня професійної підготовки офіцерів-випускників  та вироблення у них  єдиних підходів щодо порядку організації службово-бойової діяльності Національної гвардії України.

Під час навчання були охоплені всі сфери діяльності Національної гвардії України: від повсякденної службово-бойової, до ведення бойових дій та надання першої домедичної допомоги.

До проведення занять було залучено найбільш фахових та досвідчених офіцерів Західного територіального управління й інструкторів з бойової підготовки.

Вишкіл на навчально-методичних зборах проходили офіцери різних спеціальностей та які закінчили різні вищі військові навчальні заклади України.

Лейтенант Станіслав Василевський закінчив факультет радіаційного, хімічного, біологічного захисту та екологічної безпеки військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Каже, що не шкодує пішовши служити офіцером в Нацгвардію.

«Закінчивши  інститут, я по розподілу був призначений на посаду викладача модуля (циклу) фахівців підрозділів радіаційного, хімічного, бактеріологічного захисту до Навчального центру Національної гвардії України, що дислокується в Золочеві, Львівської області, – розповідає лейтенант Станіслав Василевський. – По моїй спеціалізації система навчання, що в Збройних силах України, що в Національній гвардії України майже не відрізняється. Тут на зборах я більш детально ознайомився із правоохоронною функцією Нацгвардії. Зокрема із порядком підготовки та несенням служби підрозділів із конвоювання та з охорони громадського порядку, які охороняють безпеку громадян в містах».

Нещодавно Станіслав випустив своїх перших вихованців із Навчального центру Національної гвардії України, спеціалістів радіаційної, хімічної та біологічної розвідки, які виконуватимуть свої службові обов’язки в різних військових частинах Національної гвардії по всій Україні.

Лейтенант Анна Онищук родом з міста Ковеля, Волинської області. Свою військову кар’єру розпочала з навчання у Волинському обласному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні.  Далі поступила до лав Національної академії Національної гвардії України на спеціальність «Військове управління за видами Збройних сил». В Західному територіальному управлінні Анна проходить військову службу на вузлі зв’язку.

«На даних зборах ми закріпили свої знання й навички з різних дисциплін та поширили свій кругозір, щодо виконання службово-бойових завдань підрозділами, – розповідає лейтенант Анна Онищук, – зокрема мали змогу поспілкуватись з офіцерами, які пройшли підготовку в інших навчальних закладах, або які мають більший практичний досвід виконання службово-бойових та бойових завдань. Найбільше для мене було цікаво обмінюватись досвідом щодо організації зв’язку під час ведення бойових дій».

Окрім випускників військових навчальних закладів були й досвідчені військовослужбовці, які раніше проходили військову службу за контрактом, й безпосередньо брали участь у бойових діях на Сході України. Після здобуття вищої освіти, отримали первинне військове звання «молодший лейтенант».

Серед них молодший лейтенант Олег Семеренко. За спиною Олега 13 років військової служби, яку він розпочав ще солдатом строкової служби.  

«Сам я львів’янин, але у 2008 році служив строкову військову службу у військовій частині 3024, що дислокована в Павлограді, Дніпропетровської області, – розповідає лейтенант Семеренко, – охороняв стратегічне державне підприємство «Науково-виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод»». Після 10 місяців служби підписав з військовою частиною контракт, а вже через 10 місяців перевівся до Львова у військову частину 4114».

З початком Збройної агресії на Сході України Олег в складі оперативного резерву військової частини 4114 вибув на виконання службово-бойових завдань, спочатку до Маріуполя далі до Слов’янська та Дебальцеве. Брав участь у звільненні Маріуполя, Торецька та інших міст, які в той час були захоплені проросійськими терористами.  Після ротації до пункту постійної дислокації нацгвардієць ніс службу зі своїм чотирилапим помічником «Рексом» з охорони громадського порядку у Львові. З 2019 року Олег займається питаннями квартирно-експлуатаційної служби військової частини.

«Кілька років назад мені запропонували офіцерську посаду,  я й погодився. Далі здобувши вищу освіту, отримав первинне офіцерське звання «молодший лейтенант», – розповідає нацгвардієць. На зборах я освіжив свої знання та взнав для себе дещо нове. Загалом вважаю що такі збори потрібні, адже багато хто йде до першого офіцерського звання різними шляхами. У випускників вищих навчальних закладів більше теоретичної підготовки, у таких як я – більше практики. Тому тут ми маємо можливість більш ефективно обмінятись досвідом».

Наприкінці зборів до молодих офіцерів звернувся заступник начальника Західного територіального управління полковник Петро Шуляк:

«З отриманням першого офіцерського звання, перед вами відкривається дорога довжиною у все ваше життя. На цьому шляху постійно рухайтесь вперед, вдосконалюйте свої знання та навички. І завжди пам’ятайте, що ви є прикладом для наслідування для свого особового складу».    

Завершились навчально-методичні збори оцінюванням освоєного навчального матеріалу та підбиттям підсумків.

Майор Володимир Хаверко