НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Представники Закарпатської обласної державної адміністрації, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України та Національної поліції на брифінгу в Закарпатській ОДА підбили підсумки проведення спільної прикордонної операції «Карпати-2021».

Операція проходила протягом місяця на території Закарпатської, Чернівецької та Івано-Франківської областей.  Її метою було запобігти та протидіяти незаконному переміщенню через державний кордон нелегальних мігрантів, товарів і вантажів.

Як зазначив заступник голови Закарпатської ОДА Ігор Шинкарюк спільна прикордонна операція «Карпати-2021» – це важливий елемент охорони державного кордону та громадського порядку на території області.

 Підрозділи військової частини 3002 НГУ брали участь в проведенні операції протягом 10 днів.

«На українсько-румунській ділянці кордону задум операції військовослужбовці Мукачівського прикордонного загону відпрацьовували спільно з нацгвардійцями 2 батальйону. А на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Великий Березний» Чопського прикордонного загону залучалися нацгвардійці 3 стрілецького батальйону 2 Галицької бригади з міста Ужгород. Загалом до її проведення залучались 55 військовослужбовців Нацгвардії», – розповів перший заступник командира 3 батальйону – начальник штабу військової частини 3002 НГУ майор Андрій Галецький.

Заступник начальника Західного регіонального управління Державної прикордонної служби – начальник штабу полковник Олексій Гавель повідомив, що із початку проведення операції у трьох областях було виставлено 577 спільних прикордонних нарядів. На Закарпатті було залучено 199 таких нарядів, з них 77 – спільно з Національною поліцією, 31 – з Національною гвардією, 73 – з Державною митною службою, 3 – з Державною міграційною службою та 3 – з Державною фіскальною службою.  

За результатами проведення операції «Карпати – 2021» спільно з суміжною стороною, серед іншого, затримано 32 особи за незаконний перетин кордону, виявлено більш ніж дві тисячі пачок цигарок, контрабандних товарів на суму 429 386 тис. грн. 

У проведенні операції «Карпати – 2021» також брали участь представники СБУ. Основні зусилля операції зосереджувалися на ділянках, де найчастіше фіксуються спроби незаконного переміщення через кордон.

Олександр Коробко