НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

15 липня в місті Бая-Маре округу Марамуреш республіки Румунія, пройшла конференція закриття проєкту транскордонного співробітництва під назвою «Підвищення можливостей транскордонного співробітництва».

Присутніми на якій були начальник департаменту європейських фондів генерального інспекторату жандармерії Румунії – полковник Юліан Тіца, префект округу Марамуреш, заступник голови ради округу Марамуреш, представники проєктної групи з Головного управління та військової частини 1241 Національної гвардії України. Проєкт було реалізовано за фінансування спільної операційної програми “Румунія-Україна 2014-2020”.

Тривалість реалізації проєкту – 20 місяців. Інспекторат жандармерії Румунії округу Марамуреш брав участь у якості головного бенефіціару у співпраці з військовою частиною 1241 Національної гвардії України.

Загальними цілями проєкту було підвищення рівня довіри громадян в прикордонних районах до представників правоохоронних формувань, а саме жандармерії Румунії та Національної гвардії України шляхом підвищення ефективності, мобільності та співпраці між формуваннями.

В рамках проєкту було проведено закупівлю обладнання, а саме: снігохід, прилади нічного бачення, тепловізори, бодікамери, квадроцикл, рушниці з транквілізатором та інші матеріальні засоби, що допомагають ефективно виконувати завдання за призначенням в прикордонних регіонах і створюють комфортні безпекові умови для місцевого населення.

Під час реалізації проєкту відбулись 3 спільні навчальні заходи, як теоретичні так і практичні, результатом яких став підручник, який використовується сторонами під час підготовки особового складу до виконання завдань за призначенням в прикордонних районах.

«У зазначеному проєкті були визначені цілі щодо підвищення можливостей транскордонного співробітництва, які пов’язані з особистою безпекою правоохоронців, через покращення складової колективного та індивідуального захисту, – розповідає заступник командира військової частини 1241 зі служби підполковник Богдан Богдан, – також стояли завдання з підвищення рівня довіри громадян до правоохоронної діяльності в прикордонних районах».

Запланована та описана діяльність під час проєкту була результативно впроваджена. Обмін досвідом між партнерами, а саме організація спільного навчання за стандартизованими методиками, тактики та процедури втручання спеціальних підрозділів повинні й надалі підтримати структури, відповідальні за протидію організованій злочинності в прикордонних районах і стати ключовою тенденцією щодо встановлення єдиного законного порядку по обидві сторони кордону.

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ