НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Південному оперативно-територіальному об’єднанні Національної гвардії України проходять практично-тренінгові заняття з метою підвищення рівня професійної компетенції військовослужбовців щодо профілактики надзвичайних подій серед особового складу.

Заняття проходять під керівництвом начальника психологічної служби НГУ полковника Сергія Чижевського та за участі начальниці відділення психологічного забезпечення Південного Одеського територіального управління підполковника Юлії Макєєвої, а також провідного психолога Міжнародного навчального центру НГУ (полковника запасу) Володимира Пєтухова.

Профілактика надзвичайних подій є комплексом заходів, ефективність яких залежить від тісної взаємодії військовослужбовців різних служб та відділів військових частин, офіцерів та сержантів та триває «від підйому до відбою». Такий захід спрямований на формування лідерських компетенцій в кризових життєвих ситуаціях, а за основу взято програму з курсу лідерства для сержантів та офіцерів країн-партнерів НАТО.

Під час вступної частини, особовому складу довели прорахунки в практичній роботі інших колег, нагадали основні фактори ризику та насторожуючі ознаки перебування осіб в кризових життєвих ситуаціях, а також надали практичні поради та рекомендації щодо першої допомоги, перенаправлення до спеціалістів-психологів, капеланів та медичних працівників.

Окремо було розглянуто прорахунки у системі відбору призовників, їх супроводі в адаптаційний період, підготовці до служби, виконання заходів передбачених розпорядком дня та посадовими інструкціями. Фахівці ознайомили військовослужбовців із сучасним інструментарієм, який використовують колеги інших військових формувань, країн-партнерів.

Під час практичної частини, навчаємі виконували спеціальні вправи так званим (мозковим штурмом), під час яких кожен дізнався про свої власні життєві цінності та набрався сил для подолання стресових ситуацій чи життєвих труднощів.

 

Група інформації і комунікації Південного ОТО