НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

28 червня в приміщенні готелю «Bristol», що в Одесі, відбулась урочиста церемонія відкриття українсько-американських навчань «Сі Бриз-2021». На заході був присутній начальник Південного Одеського територіального управління Національної гвардії України генерал-майор Олег Підлубний.

Відкрив урочистості командувач Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

«Цього року участь у навчаннях візьмуть представники шести континентів світу, це знак того що Україну підтримує весь цивілізований світ. Основний меседж «Сі Бризу» − підтримка стабільності та миру в нашому регіоні, а мета − зробити наші акваторії безпечними для країн усіх континентів».

Навчання проходитимуть з 28 червня по 10 липня 2021 року в північно-західній частині Чорного моря, а також на суші в Одеській, Миколаївській і Херсонській областях та стануть наймасштабнішими за останні 20 років по кількості країн-учасників.

Під час навчань учасники відпрацьовуватимуть різноманітні бойові сценарії, серед яких сухопутні маневри, морські зіткнення, водолазні операції, до яких також буде залучена водолазна група окремого загону спеціального призначення НГУ. Окрім того, нацгвардійці також залучатимуться до проведення навчальних операцій на суходолі.

Нагадаємо, що цьогоріч з  українського боку в «Сі Бризі» візьмуть участь 17 літаків, 24 одиниці кораблів та катерів, десятки одиниць озброєння та військової техніки. Слід зазначити що, із 3 000 залучених до навчань військових, половину особового складу складають українські бійці.

Група інформації і комунікації Південного ОТО