НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Цього тижня, з 13 по 17 вересня 2021 року в Одесі проходять спільні навчання між учасниками з України й держав-членів НАТО із захисту критичної інфраструктури в Чорноморському регіоні «Непорушна стійкість — 2020». Понад 150 представників різних державних органів України, сектору безпеки та оборони України, в тому числі Національної гвардії України, міжнародні експерти та спостерігачі від НАТО, а також представники країн-партнерів обговорюватимуть питання протидії гібридним загрозам, включаючи можливі напади на критичну інфраструктуру, кібератаки, кампанії дезінформації, а також питання безпеки на морі.

Мета навчань – злагоджено, вчасно і грамотно реагувати на кібератаки, напади на порти, захоплення транспортних шляхів та інші загрози. Під час цих навчань будуть сформовані рекомендації щодо того, як посилити стійкість України у цьому плані.

Слід зазначити, що проведення КШН «Непорушна стійкість» було схваленого рішенням міністрів закордонних справ держав-членів НАТО щодо підтримки України у протистоянні гібридним викликам у Чорноморському регіоні в квітні 2019 року у Вашингтоні.

«Проводяться навчання Кабінетом Міністрів України спільно з Центром передового досвіду НАТО з енергетичної безпеки, а також за підтримки Вищої морської школи США в рамках Платформи Україна − НАТО з вивчення досвіду протидії гібридній війні. Отже, брати участь в даних навчаннях – надзвичайно цінний досвід», – зауважив підполковник Сергій Поліщук, представник Південного Одеського територіального управління Національної гвардії України, який є одним із учасників КШН.

Це вже не перші спільні навчання України та НАТО. У 2017 році українські органи влади разом з представниками НАТО відпрацьовували взаємодію з питань захисту критичної електроенергетичної інфраструктури.

Пресслужба НГУ

Вікторія Кирпічнікова