НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

20 грудня на плацу 8-го полку ім. Івана Богуна Нацгвардії пройшла урочиста церемонія звільнення військовослужбовців строкової служби у запас. 62 гвардійці вирушили додому, які відслужили встановлений термін. За півтора року хлопцям вдалося освоїти військову справу, вони навчилися володіти різними видами озброєння, засвоїли принципи колективної роботи та дисципліни.

Серед звільнених в запас солдат Микола Стрільчук. Каже, півтора року тому сам пішов до військкомату за повісткою. Як і його побратими, пройшов шлях строкової служби, ставши на захист своєї Батьківщини, домівки та родини.

«До армії, я навіть боявся зброю в руках тримати, сьогодні готовий із нею захищати свою родину і країну. Після строкової служби планую йти працювати до правоохоронних органів або рятувальником», – поділився своїми враженнями та планами на майбутнє Микола.

Але Микола ніколи не забуде коли він під час добового наряду врятував людей, які потрапили у ДТП. Дістав їх із розтрощеної автівки та викликав медиків. Напевно це і стане поштовхом для вибору майбутньої професії.

Його товариш, солдат Василь Катрич, який за півтора року служби змужнів та став добре підготовленим військовим, каже, що після служби в Нацгвардії впевнений у собі й готовий захищати своїх рідних та Батьківщину.

«Коли мене призвали, то було важко, але вже потім, зрозумів, що в армію не треба боятися йти, бо армія змінює людей на краще. Армія вчить цінувати час, правильно та раціонально його використовувати. Саме в армійських умовах приходить розуміння понять справжньої дружби та взаємовиручки. Але в першу чергу ми йдемо захищати в разі чого своїх рідних і свою Батьківщину».

Також вирушає до рідного міста і Микола Щенін. Змужнілий, із запасом нових знань і вмінь. За час служби він став не тільки самостійним та відповідальним, а й досягнув великих результатів у спорті. Зі слів Миколи в Нацгвардії він став сильнішим.

«В армії почав займатися щоденно спортом, кросфітом, плаванням, бігом, тобто в цивільному житті до служби я таким не займався. Я навчився володіти своїм тілом, правильно його розвивати, отримувати задоволення від фізичних навантажень, від нових досягнень і перемог».

За час проходження служби Микола здобув звання «Воїн спортсмен», а також був нагороджений медалями за призові місця з різних видах спорту. Гвардієць вдячний строковій службі за нові корисні звички – у військовій частині Національної гвардії України.

Традиційно, перед звільненням у запас гвардійці провели ритуал прощання з Бойовим прапором військової частини. Після чого командир частини полковник Богдан Вакулко привітав строковиків з успішним завершенням служби та подякував їм за відданість присязі:

«За час служби ви пройшли нелегкий шлях. Сподіваюсь, що досвід, який ви здобули в нашій частині, знадобиться вам в подальшому житті, навчанні та працевлаштуванні. Я переконаний, що у разі необхідності, кожен з вас стане на захист своєї держави. Я вдячний кожному солдату, який впродовж відведеного терміну служби сумлінно ставився до своїх обов’язків та маю надію, що кожний з вас пишається службою в Національній гвардії, а саме у військові й частині 3028».

За сумлінне виконання службових обов’язків, старанність, дисциплінованість, самовідданість та високий професіоналізм бійців нагородили грамотами.

На заміну звільнених в запас строковиків прийшли вже понад 140 новобранців, які готові до подальшого розвитку своїх навичок та опанування військової справи.

Микола Коваль