НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Сьогодні, у Меморіальному комплексі «Зала пам’яті» на території Міністерства оборони України відбувся щоденний церемоніал вшанування захисників України, які загинули цього дня у різні роки внаслідок збройної агресії на сході України.

У пам’ятному заході взяли участь рідні та близькі загиблих героїв, командування та представники Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Міністерства оборони, Генерального штабу Збройних сил України, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства. 

 

Дзвін Пам’яті пролунав три рази…


Цього дня у 2015 році внаслідок російської збройної агресії загинули:


ГЕРОЙ УКРАЇНИ, полковник Національної гвардії України СОКОЛЕНКО Андрій Аполлінарійович.

Заступник командира військової частини з тилу – начальник тилу військової частини 3002 Західного оперативного територіального об’єднання Національної гвардії України полковник Андрій Соколенко під час несення служби на блокпостах разом з волонтерськими організаціями організовував обладнання бліндажів та блокпостів бетонними перекриттями з метою збереження життя військовослужбовців під час обстрілів ворога з артилерійських систем та стрілецької зброї.

17 травня 2015 року поблизу міста Попасне Луганської області на вул. Парусній, під час слідування автомобіля з військовослужбовцями, між 19-м та 20-м блокпостами автомобіль, у якому перебував полковник Андрій Соколенко, підірвався на фугасній міні. Від отриманих поранень полковник Андрій Соколенко помер.

За сумлінне виконання службових обов’язків, відданість Військовій присязі та українському народові, зразкове виконання службово-бойових завдань, за особисту мужність і героїзм у складних умовах загрози життю та здоров’ю полковник Андрій Соколенко заслужив нагородження орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

За виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі 9 травня 2019 він отримав звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно) 

 

Старший солдат Національної гвардії України ПОПІЛЬ Іван Ігорович.

З жовтня 2014 року брав активну участь у виконанні службово-бойових завдань у зоні проведення антитерористичної операції на сході України, де виявляв мужність, сміливість та героїзм.

Близько 11.00 17.05.2015 під час виконання службово-бойового завдання з розвідки місцевості рухався на автомобілі від 19-го блокпоста до 20-го блокпоста поблизу міста Попасне Луганської області на вул. Парусній наїхав на некеровану фугасну міну. У наслідок вибуху міни та підриву автомобіля отримав числені осколкові поранення, від яких загинув.

Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.


Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну!

Пресслужба НГУ