НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

28 червня в Одесі за участю представників близько 30 країн-учасників відбулася урочиста церемонія відкриття українсько-американських навчань «Сі Бриз-2021».

Цього року темою навчань є проведення міжнародної морської операції з безпеки у кризовому регіоні відповідно до стандартів НАТО задля підтримання миру та безпеки.

Близько 30 військових морських кораблів, катерів та суден країн учасників міжнародних навчань один за одним швартуються в акваторії Одеського морського порту. Слід зазначити, що цього року найбільша кількість країн взяла участь у злагоджені дій під час проведення «Сі-Бриз».

Наразі триває фаза злагодження в морі, що є одним з підготовчих етапів до активної стадії навчань.

Учасники водолазного компонента з США, України, Латвії, Польщі, Грузії та Канади спільно відпрацьовують завдання в морі. Національну гвардію України представлено водолазною групою окремого загону спеціального призначення Південного Одеського територіального управління.

До речі, члени міжнародної команди водолазів спілкуються під водою виключно спеціальною мовою жестів. Це міжнародна мова, проте вона має багато нюансів. Саме тому перед кожним спільним зануренням з водолазами проводять обов’язковий брифінг для уточнення деяких питань, зокрема і щодо мови жестів.

Головним завданням водолазного компоненту навчань є обмін досвідом, набуття практичних навичок та ознайомлення з новітніми зразками техніки, майна та систем водолазного обладнання. Під час злагодження дій водолази Національної гвардії України з іноземними колегами відпрацювали спуски в закритій системі дихання типу «C.R.A.B.E. Aqua Lung» (виробництва Франції), ходіння під водою за сигналами з допомогою системи управління та локалізації – гідролокатора «SHARK MARINE», що було надано канадськими партнерами. Також гвардійці-водолази спільно з американськими та канадськими медиками пройшли практичний курс щодо надання першої домедичної допомоги з використанням барокамери.