НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У маріупольській бригаді Нацгвардії стартував другий етап вакцинації особового складу від коронавірусу COVID-19

Вже понад 70 гвардійців та службовців військової частини 3057, які 12 тижнів тому щепились першою дозою вакцини, повторно отримали щеплення. Порядок дій такий самий, як і під час першого етапу – спочатку військовослужбовці проходять реєстрацію і надають письмову згоду, а також ознайомлюються з інформацією про препарат. Далі – планове обстеження, де кожному з бійців вимірюють тиск, серцебиття та рівень кисню у крові.

Другий етап щеплення проводиться для тих, хто під час першого етапу вакцинації отримав ін’єкцію вакциною виробництва CoronaVac. Варто нагадати, що для повної імунізації кожна людина повинна отримати дві дози вакцини з інтервалом від трьох до чотирьох тижнів.

За самопочуттям бійців після процедури вакцинації пильно стежить медичний персонал частини.

«Вакцинація особового складу частини проводиться двома сертифікованими вакцинами: CoronaVac та AstraZeneca, але повторне щеплення, в обов’язковому порядку, має бути зроблене тією ж вакциною, що і в перший раз. Також слід зазначити, що на весь особовий склад частини, який щепився у рамках першого етапу вакцинації, одразу було зарезервовано й другу дозу тієї самої вакцини», – зазначає лікар медичного пункту Маріупольської бригади лейтенант медичної служби Олексій Бусяк.

Гвардієць Андрій зазначає, що після другого щеплення почуває себе добре та не відчуває ніякої побічної реакції.

«Перед вакцинаційною кампанією, медики частини проінформували нас щодо щеплення. Я одразу ж погодився і вважаю, що кожен має це зробити. Вакцинація потрібна не лише для власної безпеки. Завдяки щепленню формується колективний імунітет. Мені вже вдруге зробили ін’єкцію. Процедура пройшла швидко та безболісно, як вперше. Самопочуття прекрасне», – поділився гвардієць.

Нагадаємо, що першими щеплення роблять лікарям, медичним працівникам і військовим. Усі щеплення є добровільними та безоплатними. 

Вадим Вигінний