НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Надання першої домедичної допомоги є вирішальним в певній критичній ситуації й саме в таких випадках досить часто одними з перших приходять на допомогу та рятують тих хто опинився в небезпеці військовослужбовці Національної гвардії України.

Сьогодні вранці в будівлі Кам’янець-Подільської міської ради у дівчини, яка прийшла в установу у власних справах, стався епілептичний напад. Завдяки швидкій реакції нацгвардійця вдалося уникнути непередбачуваних наслідків.

Так, нацгвардієць патрульної роти військової частини 3053 (місто Кам’янець-Подільський) прапорщик Володимир Полянський не вагаючись надавав первинну допомогу до приїзду швидкої.

«Молода дівчина, на вигляд років 23-х, звернулася до мене, поскаржившись, що погано почувається, – розповідає прапорщик Володимир Полянський. Я допоміг їй присісти в тіні на лавку та перебував неподалік, спостерігаючи за її станом. Раптом дівчина почала втрачати свідомість. Спочатку я подумав, що це може бути серцевий напад. Однак, через кілька секунд у неї почалися судоми які вказували на епілептичний напад. Я маю досвід надання допомоги у таких випадках, тому одразу зорієнтувався, що необхідно робити, аби дівчина не загинула. Розпочав надання першої невідкладної допомоги: поклав потерпілу на бік, підклав під її голову м’які речі, щоб запобігти травмуванням голови, забезпечив доступ повітря в дихальні шляхи та викликав бригаду «швидкої допомоги».

Рідні та близькі врятованої дівчини, а також громадськість міста висловили щиру подяку військовослужбовцю:

«Дуже добре, що є такі люди, котрі в екстремальний момент, не задумуючись прийдуть на допомогу!»

Марина Березюк

Фото надане очевидцями події