НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

В рамках навчально-методичних зборів у військовій частині 3053 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України між групами комунікації поліції та нацгвардійців обговорено питання діалогу із учасниками масових заходів.

 

До участі у зборах були запрошені представники Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області з групи превентивної комунікації, які поділилися досвідом роботи у відносно новому напрямку, як для поліції, так і Нацгвардії – діалогу  із організаторами та учасниками акцій під час масових заходів: акцій протестів, футбольних матчів, маршів, релігійних та інших заходів.

 

«Поліція комунікації або поліція діалогу – такі підрозділи активно працюють в Україні з осені 2017 року, – розповідає один з офіцерів поліції, що виступав спікером на заході, –  Основна мета – налагодження взаємодії та довіри. В тому числі роз’яснення чинного законодавства України: що можна робити, що не можна, як досягти того, щоб будь-які зібрання проходили мирно, тобто це роз’яснення громадянам їхніх прав, обов’язків і можливих наслідків».

 

 

 

Групи діалогу створені та успішно діють і в підрозділах Національної гвардії, в тому числі – у військовій частині 3053.

 

«Перемовини з організаторами акцій, зняття напруження між людьми, роль активного слухача та в деяких випадках навіть досвідченого психолога – все це є складовими служби антиконфліктних груп, – зазначив  офіцер з громадської безпеки військової частини капітан Сергій Карсон, – і такі заняття є дуже важливими для здобуття практичного досвіду нашими офіцерами, що складають групу діалогу, та розвитку й успішного функціонування даного напрямку у Національній гвардії України».

 

Марина Березюк