НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

30 червня 2017 року в Італії затримали нацгвардійця Віталія Марківа, за підозрою у причетності до загибелі італійського фоторепортера Андреа Рокеллі і його перекладача росіянина Миронова у Слов’янську, в травні 2014 року.

У липні 2019 року суд міста Павія виніс вирок Марківу, засудивши його до 24 років позбавлення волі. Але боротьба Віталія розпочалася багато раніше цих подій. Він брав активну участь в подіях Євромайдану в Києві, був членом Самооборони, а з початком російсько-української війни став добровольцем у Першому батальйоні Національної гвардії України ім. Кульчицького.

Про події цих років, віддану службу Україні, прагнення і сподівання, віру і впевненість в перемогу йдеться у творах, презентованих 11 червня в приміщенні Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

До початку презентації Віталій Марків взяв участь в покладанні квітів на алеї пам’яті героїв АТО. У пресцентрі ОДА гості традиційно вшанували пам’ять полеглих воїнів хвилиною мовчання.

Після виконання державного гімну України, учасники – головний герой фільму, військовослужбовець НГУ Віталій Марків, автор фільму, директор Департаменту комунікації МВС України, Артем Шевченко та радник командувача Національної гвардії України Дмитро Брук виступили перед присутніми, розповіли про створення фільму і видавництво книги, провели автограф-сесію та поспілкувалися із всіма бажаючими.

По завершенню заходу на нацгвардійця та гостей міста, чекала захоплива екскурсія в музей «Громадський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО».

Група інформації і комунікації Центрального ТУ