НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Офіцери Національної академії Національної гвардії України взяли участь у IІI Міжнародній науково-практичній онлайн-конференції. Ії організатором виступила Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

Головною метою заходу було обговорення  питань щодо реалізації ґендерної політики в освітньому процесі вищих військових навчальних закладів сектору безпеки та оборони.

Розпочався захід із вітального слова ректора Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького генерал-майора Олександра Луцького. Він розказав про особливості інтегрування ґендерних підходів в освітній процес їхнього навчального закладу.

Заступниця начальника Національної академії Національної гвардії України по роботі з особовим складом полковник Олена Іванова виступила із доповіддю стосовно важливості впровадження ґендерної політики у військову освіту.

«Питання реалізації ґендерної політики все частіше обговорюють у секторі безпеки і оборони. Сьогодні в Академії Нацгвардії ми вдосконалюємо умови навчання та служби для особового складу та працюємо над створенням ґендерно-чутливого середовища. Наші випускники та випускниці мають створити кадри нової генерації, здатні сформувати новий формат відносин у військах – людино-центричний», – зазначила полковник Олена Іванова.

Під час конференції учасники розглянули правові аспекти ґендерної рівності, рівні права та можливості жінок і чоловіків у системі освіти та підвищення кваліфікації у секторі безпеки та оборони. Крім того, обговорили роль жінок у прийнятті рішень і вирішенні збройних конфліктів, шляхи і досвід використання методичних рекомендацій з питань інтеграції ґендерних підходів у систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони України.

В конференції взяв участь заступник начальника відділу євроатлантичної інтеграції (координатор з ґендерних питань) підполковник Руслан Мусевич. Він розповів про опір процесу впровадження ґендерної політики. Доцентка кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Академії Ірина Севрук розкрила питання стосовно реалізації принципу рівності жінок та чоловіків у силових структурах України, а саме про розрив між правами та можливостями.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікацій НА НГУ