НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

 

Першість з семиборства пройшла у Східному оперативно-територіальному об’єднанні. Змагання тривали тиждень, у них взяли участь військовослужбовці гвардійських частин Харкова, Слов’янська, Маріуполя, Сум та Шостки.

Гвардієць має влучно стріляти, швидко пересуватись на різні дистанції та ще й, не зважаючи на різноманітні перешкоди. Крім того, вільно почуватись на землі та у воді. Семиборство дозволяє оцінити всі ці параметри та дізнатися, хто ж таки є кращим серед бійців.

«Аби визначити першість Східного оперативно-територіального об’єднання з семиборства учасників оцінюють на: біг на три тисячі метрів, плавання на п’ятдесят метрів, стрільбу з автомата, метання гранати та смугу перешкод. У кожній військовій частині відбирають по сім чоловік у чотирьох вікових групах: до тридцяти років, до тридцяти п’яти, до сорока та понад сорок років», – повідомив начальник фізичної підготовки і спорту Східного територіального управління підполковник Віталій Бухарінов. Він також наголосив, що кращі військовослужбовці будуть проходити навчально-тренувальний збір та будуть готуватися до чемпіонату Національної гвардії України у Києві.

Змагання розпочалися зі стрільби. Бійці отримали по десять набоїв та вісім хвилин часу. Цілили по грудній мішені з колами.

«Я мав достатньо часу, щоб прийняти правильне положення для стрільби лежачи, зробити добру прикладку, ретельно прицілитись. Кожного разу я затримував дихання, повільно спускав спусковий гачок, при цьому зберігав холодними серце і розум. Останнє, взагалі, надзвичайно важливо для влучної стрільби. Цілився нижній зріз центру мішені, і отримував очікувано гарний результат. Ще й допоміг налаштуватись і добре відстрілятись своїй команді. Таким чином ми взяли перше місце у командному заліку зі стрільби», – поділився представник 15-го Слов’янського полку старшина Олег Савченко.

Наступним етапом виявилось підтягування. Причому умови виконання вправи виявились досить суворими, особливо стосовно положення ніг. Судді також були дуже прискіпливі до спроб перехопити хват руки чи виконати вправу ривком. У такому випадку спортсмен завершував виконання вправи за їхньою вимогою.

«Я зосереджуюсь на роботі передпліччя, не люблю підтягуватись широким хватом, бо більше йде навантаження на спину. Я переважно працюю вузеньким хватом, більше налягаю на передпліччя та трицепс. До речі, зберіг свій минулорічний результат – 42 підтягування. Відстрілявся для себе – «середньо» – на 82 бали», – пояснив представник команди 3-ї оперативної бригади молодший сержант Олександр Мельник.

Серед найбільш завзятих та вольових учасників – підполковник Віталій Данилевич. З таким бажанням бути першим, які він продемонстрував у бігу, підтягуванні та стрільбі, пасти задніх йому не довелось.

«Другий рік поспіль я беру участь в подібних змаганнях. Минулого року в категорії 35+. Моє найвище досягнення тоді було – перше місце. Цього року став другим. Проте, готувався цього року більш ретельно, ніж минулого року, з лютого, під керівництвом тренера. Працював по бігу, підтягуванню, плаванню. І це дало свій результат. Ось у забігу на 3 кілометри з усіх категорій біг до фінішу третім», – розповів представник команди 12 бригади оперативного призначення підполковник Віталій Данилевич

Сильними бігунами виявились також представники військових частин, які дислокуються на Сумщині. Вони послідовно обганяли суперників і приходили першими.

«Тут більш впливає характер, він грає на результат, а ще тренування, і настанови тренера. Спочатку вирвався на перед, щоб тіло розігрілося. А потім воно відчуло, що потрібно добігти до фінішу не зійти з дистанції», – поділився представник команди військової частини 3051 старший сержант Владислав Клюєв.

Проте, чи не кожна дисципліна розкривала різні сторони підготовки гвардійців. Наприклад, теж таки метання гранати, далеко не всім бійцям до смаку.

Це вправа для більш молодих воїнів, які мають більш еластичні зв’язки і міцні суглоби.

Змагання з плавання показало, хто ж насправді, почувається на дистанції у п’ятдесят метрів, як риба у воді. Причому потрібно було чітко фіксувати доторком руки до борта проміжний та кінцевий результат – інакше заплив не зараховувався.

 

Традиційно, найбільш складним етапом змагань виявилось подолання смуги перешкод. Тут гвардійці демонстрували не лише силу та спритність, але й координацію та  здатність розподіляти свої ресурси для виконання різноманітних задач.

Відділення інформації і комунікації Східного ОТО НГУ