Середа, 24 Лютого, 2021 - 22:28

ЗАПАХ НЕБА НЕ ЧЕРЕЗ СКЛО

Simple Article
СПЕЦПРОЕКТ ПРЕССЛУЖБИ НГУ

ЗАПАХ НЕБА НЕ ЧЕРЕЗ СКЛО

АБО, ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ВІЙСЬКОВЕ ДЕСАНТУВАННЯ
Люди шукають свої місця. Люди шукають подібних собі. Люди шукають свій вогонь.
А ще люди намагаються піймати ритм. Власний. Цей ритм визначає справа, якою вони палають, бо так вони обирають і формують свій зміст.

Тих людей, зі своєю справою, відрізняє внутрішній сенс. І сенси, до речі, теж бувають різні, бо кожне захоплення має відтінки, у які фарбує людей.

Наші серед неба, а отже, і колір мають його.
На написання цього тексту нас надихнули парашутисти Національної гвардії, які сьогодні, 26 липня, святкують свою приналежність до справи, до уміння летіти під куполом, з крилами з металлу.
З року проголошення незалежності, у Нацгвардії утворили перші групи десантування, в 2012-му, коли, власне, керівництво сформувало перші загони спецпризначення.

Тоді ж для підвищення мобільності бійців укомплектували і парашутні групи в ОЗСП.


Першими кроками стала закупівля техніки та навчання особового складу, і вже в тому ж році олександрійські спецпризначенці спробували той запах хмар на висоті шестиста метрів.

Це був перший стрибок бійців нової гвардії. Оскільки, до того часу в НГУ (ВВ) діяла лише пошуково-рятувальна та парашутно-десантна служба військової частини 2269 - тобто, авіаційна складова НГУ.

Завданням яких було пошуково-рятувальне забезпечення, а не військові операції, для яких з 2012-го почали готувати парашутистів-спецпризначенців.


ПРО ВІЛЬНЕ ПАДІННЯ
«Швидкість 50 метрів у секунду на висоті чотирьох тисяч метрів, а в голові: «повна бойова…», – каже інструктор НГУ Артем.ЗДІЙСНИВ 320 СТРИБКІВ
Сьогодні у Навчальному центрі підготовки до спеціальних дій, неподалік столиці, існує парашутно-десантний напрям підготовки. Інструкторами-парашутистами там є Артем та Максим.

З ними ми зустрілися в Петрівцях, де зараз будують черговий парашутний комплекс для тренувань військових.

«Десантування - це вміння підпорядкувати собі своє тіло та розум, водночас з цим – бути готовим прикрити своїх», – переконаний Максим, який теж навчає гвардійців.ЗДІЙСНИВ 120 СТРИБКІВ

Хлопці, так би мовити, тестують майбутніх спецпризначенців Нацгвардії під час ознайомчого базового курсу для військовослужбовців окремих загонів спецпризначення на готовність свідомо виконувати бойові завдання і ризикувати собою.

Надалі саме ті бійці, які не відмовилися стрибнути та вирішили бути військовослужбовцями спеціальних загонів НГУ в цій профільній групі - йменуватимуться нацгвардійськими десантувальниками.

Хоча, як кажуть хлопці, парашутний стрибок і передбачено здійснювати двічі на рік кожному спецпризначенцю, але надалі лише ті 16 парашутистів у кожному із чотирьох спеціальних підрозділів в територіальних об'єднаннях щодня посилено "точитимуть" майстерність в цій справі.

«А вже, щоб стати інструктором – ти маєш сам здійснити близько ста стрибків. Це такий собі маркер для людини, яка може навчати або виконувати роль випускового під час десантування», – говорить Артем.
ПІРНАТИ В НЕБО
Ми зібрали для Вас вісім позицій, які потрібно знати про військове десантування.
І так:
ХТО
У Національній гвардії стрибки передбачені для курсантів другого-третього року навчання, членів екіпажу, пошуково-рятувальної групи НГУ (авіаційна складова) та для спецпризначенців висотно-штурмової та повітряно-десантної групи – 16 осіб в кожному із ОЗСП гвардії + 2 інструктори.
ПАРАШУТНІ СИСТЕМИ
парашут Скаут, Cтатус-СМ, Барс-С, Коммодор.

(Перші 40 стрибків бійці здійснюють завдяки системі «Круглий купол»).

Десантуються з повітряного транспорту Мі-8 та АН-26.
ВИСОТА
Для купольної системи - шістсот метрів; для системи "крило" - від однієї до чотирьох тисяч метрів.
КІЛЬЦЕ ВЗАЄМОДІЇ
Командир екіпажу, (безпечне доставлення групи до місця), випусковий (розрахунок місця і напрям вітру) та група, яка здійснює прикриття на пункті бойового завдання на воді та суходолі.
ВАЖЛИВО
Правильно відділитися, згуртуватися, не забувати про відлік (505, 506, 507), оцінка середовища, точки приземлення, і наостанок аналіз готовності та відкриття парашута.

(До того ж усі стрибки здійснюються без інструктора).
МЕТА
Спосіб доставлення парашутним способом: швидко в тил, у небезпечні важкодоступні місця.

(Зброя або вантажні контейнери до 30 кг. ( + речовий мішок та зброя до 50 кг.)
ТРЕНУВАЛЬНІ БАЗИ
Писарівка та Коротичі (Харківщина), Петрівці (Київщина), Олександрія (Кіровоградщина).

РЕКОРДСМЕН
Полковник Олег Василенко – начальник відділу протидиверсійної та повітряно-десантної підготовки Управління спецоперацій Головного управління Національної гвардії України

Здійснив 1700 за 30 років військової служби.

Після розмови, ми вчергове переконалися, що люди, які піймали свій ритм, задоволені справою, яку роблять і собою у цій справі - мають особливий сенс. Сенс реалізованих, потрібних людей цьому світу.

«Наші гвардійці готові до стрибків і здатні відпрацювати різний сценарій військової операції.

Просто дайте нам дві години на готовність, усього дві...», – каже Максим.


Летіть безпечно!

Святкуємо з Вами!

Нам важливо, аби кожен наш читач знав про українське військо все те, що його цікавить.

Нам важливо розуміти ваші інтереси і говорити про них доступною мовою.

Нам важливо, аби завдяки нашим текстам українці знали, що гвардія відкрита структура.

Тому, нам потрібна ваша ініціатива!
Надсилайте свої ідеї до нашої команди.
ЗАПРОПОНУВАТИ ТЕМУ
This site was made on Tilda — a website builder that helps to create a website without any code
Create a website