П'ятниця, 7 Серпня, 2020 - 16:22
01 Лип 2016

Збори офіцерів-психологів Центрального ОТО НГУ

 

В період з 29 червня по 1 липня 2016 року на базі Центрального територіального управління Національної гвардії України проходять збори з офіцерами-психологами підпорядкованих військових частин ЦОТО НГУ та військових частин прямого підпорядкування 3021 та 3024.

 

Мета даного заходу – обмін психологічним професійним досвідом, зокрема набуття вмінь надавати психологічну допомогу військовослужбовцям які повернулися з зони проведення антитерористичної операції.

 

Були запрошені колеги з громадської Дніпровської організації «Ріка Життя» Валентина Проніна; Ганна Збаранська – практичний психолог з когнітивно-процесуальної терапії та фахівець з діагностики та психотерапії  співзалежності, посттравми, суїцидних станів за методами американських психотерапевтів та старшого співробітника науково-дослідної лабораторії Донецького юридичного інституту з питань практичної психології Олександру Когут.

 

Особлива увага приділялася роботі з посттравматичним синдромом.

 

Розглядалася діагностика посттравми, фактори негативного впливу на психіку військовослужбовців, бойовий стрес й наслідки та сучасні напрямки психотерапії. Також  ознайомилися з досвідом американських та ізраїльських психологів у роботі з ПТСР, набули практичного досвіду в застосуванні практичних методів допомоги при посттравматичному синдрому.

 

Під час занять практично відпрацьовувались методи по знятті гострих симптомів - Френсіса Шапіро, когнітивно-процесуальну терапія SIPITI – для роботи з пережитою травмою, техніка «Торт» для роботи з почуттям провини, проективна методика вирішення проблеми за допомогою предметів що поруч.

 

Достатня увага приділялася роботі з метафоричними картами для зняття симптомів ПТСР, техніці на дихання та релаксацію, коппінг-стратегію, метод фрактального малюнка, техніці Ковальова - на прийняття відчуженого «Я», вирішення внутрішнього конфлікту між субособистостями - за Роберто Асаджіолі, техніка виявлення потреб особистості.

 

На третій день зборів 01 липня року планується  зустріч з організацією «Жіноча сила України», де буде розглядатися питання тілесно орієнтовані практики із самодопомоги та допомоги військовослужбовців при складних емоційних станів.

 

ГІ і К Центрального ОТО