Понеділок, 21 Вересня, 2020 - 05:48
12 Лип 2019

З гумором про війну: у Національній гвардії презентували пілотну серію серіалу «АТОбайки» (ВІДЕО)

11 липня у Головному управлінні Національної гвардії України відбувся допрем'єрний показ пілотної серії пригодницького серіалу «АТОбайки». Першими глядачами офіційного передпоказу стали офіцери Головного управління Нацгвардії та журналісти.

 

Про життя учасників бойових дій, але з гумором, не про страждання, а про перемоги – саме така задумка авторів "АТОбайок". В основу книги і серіалу лягли історії учасників бойових дій – військових, волонтерів, лікарів, капеланів та мирних жителів регіону, що в силу обставин не змогли покинути територію війни.

 

Фільм було створено кінокомпанією «Мейнстрім Пікчерз» за підтримки Міністерства інформаційної політики України та Національної гвардії України за сприянням ГО «Спільна Перемога».

 

«Новий підхід до цієї теми, теми АТО чи вже ООС, теми війни, теми агресії на сході – як пригодницько-військовий жанр. Часто місцями він з гумором іде. Але це життя, життя на війні, воно продовжується, воно триває. Люди прагнуть зберегти в собі той позитив, що підтримує кожного з нас в складні моменти і який конче необхідний на війні, аби не дати напруженій душі зануритись у сліпу ненависть, біль та жадобу помсти», – розповідає автор книги та ідеї серіалу Володимир Бульба. – «У фільмі справжні не лише історії, а й уся техніка, обладнання, стрілецька зброя – вони були надані Національною гвардією України. Без цієї підтримки ми, мабуть, взагалі б і не наважилися знімати серіал».

 

Керівник прес-служби Нацгвардії Вадим Голуб додає з усмішкою: «Це серіал про війну, і він має бути максимально реалістичним. Не може бути серіал про війну без бійців, без військової техніки, яка використовується українськими військовими, українськими нацгвардійцями. Саме тому ми як Нацгвардія України і вирішили підтримати цей проект».

 

Поки відзнята перша серія. Але автори кажуть, що матеріалу вдосталь – вистачить щонайменше на 100 серій. Хронометраж кожної серій – 25 хвилин. Режисер серіалу – Денис Тарасов, відомий за серіалами «Копи на Роботі», «Опер за викликом 3», «Опер за викликом 4» та «Пацики».

 

Фільм починається з прийому флешбеку – усі історії в майбутньому уже постарілий учасник АТО розповідає своїм внукам. У серіалі п’ять головних героїв. Кожна серія виводить історію одного з героїв на перший план на тлі життя блокпосту, часом сповненого кумедними та гостросюжетними подіями, іноді трагічними, – демонструючи силу духу, волю до перемоги, але водночас і такі притаманні славним предкам козакам риси, як неповторний гумор, молодецтво, вірність товаришам та любов до України.  

 

Перші глядачі тепло зустріли кіноверсію АТОшних історій.

 

«Я сам чув багато схожих історій від своїх побратимів, тому мені дуже сподобалося. Справді живі історії. Я би з радістю дивився цей серіал і радив усім своїм знайомим», – ділиться враженнями один із присутніх, учасник бойових дій молодший лейтенант Андрій Куліш, – «у екстремальних умовах лише гумор і рятує, тримає в здоровому стані психіку і взагалі – військовий колектив».

 

«Нам важлива реакція військових на кіно, бо ми, в першу чергу, робили його для тих, хто воює, хто кожен день захищає Україну і її кордони. Це наша спроба створити гарну добру історію, підтримати так наших військових і посилити наш бойовий дух. І тому ми дуже хвилювалися», – розповів один із продюсерів проекту Артем Колюбаєв після пілотного показу перед офіцерами Національної гвардії.

 

Нині творча група серіалу подала проект до Державного агентства України з питань кіно, щоби отримати фінансову підтримку для зйомок наступних серій. Якщо вдасться – вже за пів року серіал вийде на великий екран.

 

Довідково. Національна гвардія активно підтримує створення патріотичного кіно в Україні. За останні роки, зокрема, НГУ брала участь у створенні фільмів «Гвардія», «Гвардія 2», «Крути 1918», документального фільму «Семенівка. 5 травня».

 

Прес-служба НГУ