Четвер, 1 Жовтня, 2020 - 07:33
22 Травень 2020

Їхня зброя – музика

У Центрі культури та дозвілля 2 Галицької бригади знаходиться творча студія військового оркестру. Вікна їх студії виходять на схід сонця, тому влітку, до обіду, штори та вікна щільно закриті. Але ні те, ні інше, не приховає музику, яка лунає тут зранку і до вечора.

 

Карантин карантином, а от майстерність втрачати взагалі не можна. У цьому переконані і музиканти, і начальник оркестру, військовий диригент капітан Роман Вовк. Він говорить, що музикант має бути завжди готовим взяти до рук музичний інструмент, і разом з усіма заграти необхідну музику.

 

«Якщо музикант два дні не пограє – він втрачає тиждень, – розповідає Роман. – Шліфувати виконання музичних творів ніколи не завадить. Здається, що деякі мелодії граємо вже сотні разів. А то тут, то там, іноді хочеться щось поправити».

 

У 2 Галицькій бригаді духовий оркестр, і у його складі 20 оркестрантів. Грають на флейті, кларнеті, саксофоні, валторні, трубі, тромбоні, тенорі, баритоні, тубі та ударних. Найстаршому музиканту 50 років, а наймолодшому – 20. Усі добре уживаються в колективі, допомагають один одному. Розповідають, що все заради гарного звучання, аби радувати вибагливих слухачів.

 

«Репертуар у нас дуже багатий, – продовжує диригент. – Звісно, як і кожен військовий оркестр, ми граємо стройові марші, але цим не обмежуємось. Ми усі переконані, що музика має бути і для душі, і виховувати. Тому маємо в репертуарі дуже багато української музики: традиційної, класичної та естрадної. Граємо і класику, і зарубіжну естрадну музику».

На вулицях Львову, і в інших містах на заході України, вже безліч разів звучала музика у виконанні військового оркестру. Найшаленіші оплески музиканти зривають, коли грають пісні Володимира Івасюка та Фредді Меркьюрі. Шаленим попитом користуються і Різдвяні мелодії.

 

«Духовий оркестр, на мою думку, це унікальний творчий колектив. На духових інструментах можна грати будь-що, будь-яку мелодію можна адаптувати під них. Духовий оркестр – це єдиний оркестр, який може виконувати музику в русі, їм не потрібні спеціальні підключення до світла чи іншої необхідної апаратури. Вже безліч разів нас запрошували грати на вулицях міст, на парадах», – додає військовий диригент.

 

За час карантину оркестранти розучили вже не один новий твір. Запевняють, що коли нарешті скасують усі карантинні обмеження, вони мають чим порадувати слухачів.

 

Аліна Новікова

Фото та відео з архіву