П'ятниця, 30 Жовтня, 2020 - 15:25
14 Кві 2020

«Як зберегти та зміцнити сімейні стосунки під час карантину»: поради гвардійських психологів (Відео)

Багато хто, напевно, чув, що в Китаї після карантину різко збільшилася кількість розлучень. Винен карантин? Лише частково. У таких сімей були проблеми і до карантину. А режим карантину тільки прискорив нездорові процеси в середині сім'ї. А ось якщо у вас було і раніше все добре, то карантин може згуртувати вашу сім'ю ще більше.

 

Отже, як це все пережити, подолати і при цьому зберегти сім'ю?

Ми пропонуємо вам декілька способів, які універсальні і доступні для всіх. Хтось використовує їх усвідомлено, хтось не дуже. У вашій родині, у кожного з вас може бути свій спосіб, вчіться його визначати у себе та інших – це корисно. А застосовувати треба їх всі, пара-трійка спрацює точно.

 

Спосіб подолання 1. Віра.

Точніше вміння вірити! Якщо ви вірите в себе, свій імунітет і часник - здорово! Зміцнюйте імунітет і далі. Якщо ви вірите в Бога - чудово! Моліться вдома. Якщо ви вірите, що все буде добре і ваша сім'я впорається, то саме так і буде! Продовжуйте вірити в це і далі. Віра - це колосальний ресурс, яким володіє тільки Людина. Віра доступна нам завжди і всюди, а значить і на карантині вдома теж. Віра допоможе, коли страшно і тривожно. Коли віриш, стає легше.

 

Є тільки одне попередження - це міра ... І це стосується не тільки часнику...

А у що вірите ви?

 

Спосіб подолання 2. Емоції.

Давно відома штука, що невисловлені, непроявлені, непрожиті емоції "застрягають" в тілі. Ось тільки застрягати вони там не можуть до безкінечності, рано чи пізно вони виявляться болем в тілі і хворобою. Загалом, не дуже приємними речами. Логічне запитання: що з цим робити?

Логічна відповідь: дозвольте собі відчувати! Дозвольте собі бути живим і відчувати! Чоловіки теж бояться і плачуть! Дратуватися і злитися можна! Завдяки страху і злості людство вижило.

 

Вам страшно і тривожно? Це ой як нормально в даній ситуації, не соромтеся про це сказати вслух, навіть якщо ви брутальний бородатий мужик! Признавайтесь в цьому вашим дітям, не говоріть неправди їм, але тут же говоріть, що разом впораєтеся з цим, поцілуйте їх і обніміть. Зробіть разом мильні бульбашки, "надувайте їх страхом, тривогою" і дивіться, як вони лопаються.

 

Якщо вам смішно від чогось, то смійтеся на здоров'я! Людина - єдина жива істота, що вміє сміятися! Не забороняйте собі радіти, навіть в такій ситуації. А якщо вам хочеться плакати, то плачте! Навіщо вам ком у горлі?

Проявляйте емоції назовні (а не в себе), співайте, пишіть на папері, або пальцем по склу, потанцюйте як в індійських фільмах.

 

Отже, фільми вам в поміч! Хочеться поплакати – подивіться мелодраму, посміятися треба - вибирайте комедію (можна навіть тупувату), тривожно і відчуваєте напругу - подивіться закручений детектив - з розв'язкою фільму відчуєте розслаблення і, до речі, фільм жахів краще випуску новин, тому що у фільму є фінал.

 

Більше про життя з сім’єю в ізольованому просторі дивіться у нашому відео.

 

Турбуйтеся про себе та своїх рідних, а ми вам в цьому допоможемо!

 

Навчальний центр професійно-психологічної підготовки та психологічної реабілітації Міжнародного центру НГУ