П'ятниця, 7 Серпня, 2020 - 15:08
01 Лип 2020

Як на Харківщині тренувались інженерні підрозділи Східного ОТО

Вибухи, хмари диму та степового пилу, скрегіт, дзвін та писк інженерного обладнання: заступів, щупів, металодетекторів, шелест загороджувальної стрічки тощо. Інтенсивне навчання гвардійців-саперів тривало два тижні під час польового виходу інженерних підрозділів на базі військового стрільбища Слобожанської бригади.

 

Сапери відпрацювали основні завдання фортифікаційного обладнання та маскування позицій з використанням інженерної техніки та табельних маскувальних комплектів. Шляхом проведення інженерної розвідки гвардійці виявляли, ідентифікували та локалізували навчальні вибухонебезпечні предмети, що були встановлені заздалегідь. На практиці відпрацювали підривні роботи одиночних зарядів двома способами – вогневим та електричним. А ще – провели розрахунок та виготовили фігурні та зосереджені заряди для підриву конструкцій з різних матеріалів. Підривні роботи проводилися з дотриманням усіх необхідних заходів безпеки.

 

«Всі ключові завдання, які були поставлені перед інженерними підрозділами Східного оперативно-територіального об’єднання, були успішно виконані. Найголовніше для нас – практичне відпрацювання нашого теоретичного пласта. Відтак я можу з упевненістю сказати – наші інженерні підрозділи наразі готові до виконання завдань за призначенням», – говорить начальник інженерної служби Східного територіального управління полковник Мар’ян Балагуш.

 

Інженери забезпечили цілковиту автономність власного табору за допомогою  штатного інженерного обладнання.

 

«Переконаній, що це був насичений та продуктивний вихід. Особовий склад інженерного підрозділу нашої військової частини отримав необхідний досвід, а також удосконалив практичні навички щодо інженерного забезпечення. А це, безперечно, в майбутньому вплине на якість виконання бойових завдань», – розповідає начальник інженерної служби військової частини 2276 майор Валерій Тютюнник.

 

Такі польові виходи відбуваються регулярно, проте цього разу на їх проведення вплинув фактор карантину. Зокрема цього разу під Харковом тренувались інженерні підрозділи військових частин Східного територіального об’єднання та представники Національної академії Національної гвардії України. Слов’янські ж і маріупольські гвардійці практикувались у за місцем постійної дислокації в районі проведення операції Об’єднаних сил.

 

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ НГУ

Фото Анатолія Кравченка