П'ятниця, 7 Серпня, 2020 - 15:00
15 Лют 2018

Визначено кращих психологів Північного ОТО та військових частин прямого підпорядкування

Впродовж двох днів на базі Північного Київського територіального управління Національної гвардії України проходив І етап конкурсу на визначення кращого психолога Національної гвардії України серед військових частин Північного оперативно-територіального об’єднання та військових частин прямого підпорядкування.  

 

Вимоги до конкурсантів були дуже високі. Оцінювали психологів високопрофесійні фахівці науки і практики міжвідомчих силових структур: доктор психологічних наук, професор полковник Василь Осьодло, кандидат психологічних наук, доцент підполковник Олена Іванова, доктор медичних наук, професор В’ячеслав Гичун, кандидат психологічних наук, доцент Сергій Корсун, доктор психологічних наук, професор Вадим Барко, фахівець Головного управління державної служби надзвичайних ситуацій України в м. Києві старший лейтенант Ірина Клевако, інструктор Міжнародного міжвідомчого багатопрофільного центру підготовки підрозділів НГУ  Марина Гребенюк, психологи громадської організації «Жіноча сила України» Наталя Дідик та Ольга Вержиківська.

 

В перший день проведення конкурсу учасники відзвітували перед членами журі про власні професійні досягнення та здобутки за минулий рік. Під час виступів оцінювались вміння конкурсантів аналізувати та узагальнювати власний досвід. Також почесне журі перевірили теоретичні знання психологів за спеціальністю та вимоги нормативно-правових актів психологічного забезпечення НГУ.

 

Наступного дня учасники конкурсу продемонстрували рівень своїх практичних навичок на загально-військовій смузі перешкод, виконуючи індивідуальні завдання, які розкривають їхні можливості роботи в екстремальних ситуаціях. При цьому кожен з них використовував інноваційні прийоми, методи повсякденної діяльності: вміння здійснювати експрес діагностику військовослужбовців з наданням їм першої психологічної допомоги під час бойових дій, в стресових ситуаціях; перевіряти психологічну готовність особового складу до несення служби зі зброєю та використовувати професійні навички в роботі з командою, групою бійців з метою визначення у них лідерських якостей.

 

За підсумками конкурсу члени журі одноголосно визначили переможців, які показали найкращі результати – три військовослужбовця Північного оперативно-територіального об’єднання та один нацгвардієць бригади швидкого реагування. Вони візьмуть участь у ІІ етапі конкурсу на визначення кращого психолога НГУ, що проводитиметься в квітні 2018 року.

 

Основною метою конкурсу є підвищення мотивації до професійного зростання шляхом обміну досвідом і стимулювання психологів до подальшого вдосконалення професійної майстерності з основних напрямів психологічного забезпечення.

 

ВІК Північного ОТО НГУ,

фото Андрія Іващенко

та Миколи Анацького