П'ятниця, 30 Жовтня, 2020 - 14:55
08 Лют 2020

Володимир Зеленський обговорив із Джузеппе Конте повернення в Україну нацгвардійця Віталія Марківа

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі в Римі обговорив з Прем’єр-міністром Італійської Республіки Джузеппе Конте справу бійця Нацгвардії України Віталія Марківа, ув’язненого в Італії.

 

«Я розумію, що Прем’єр-міністр не може впливати на італійський суд. Але я показав детально, що там відбулося, на якій відстані він був від місця убивства. І що ми повинні забрати хлопця», – повідомив Президент.

 

Матір Віталія Марківа подякувала Володимиру Зеленському за його зусилля для звільнення її сина.

 

«Дуже вдячні за цей візит. Ми дуже раді. Для Віталія це дуже важливо. З такою підтримкою Віталій вірить, що все закінчиться добре. Він готовий і хоче повернутися в Україну», – сказала жінка.

 

Нагадаємо, нацгвардійця Марківа затримали в Болоньї 30 червня 2017 року за підозрою у причетності до вбивства італійського репортера Андреа Роккеллі та його російського перекладача 24 травня 2014 року в районі Слов’янська Донецької області. Кримінальне провадження проти Марківа італійські правоохоронці відкрили на основі свідчень французького журналіста, що нібито підтверджують причетність Марківа до вбивства Роккеллі.

 

Українські правозахисники вважають, що загибель італійця і росіянина сталася внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ. У підрозділі Марківа не було мінометів, які вели вогонь по ймовірному місцеперебуванню журналіста, пояснювали у МВС.

 

За матеріалами офіційного представництва Президента України