Субота, 31 Жовтня, 2020 - 11:53
09 Вер 2020

Військовослужбовці Національної гвардії України приєдналися до акції «FREEMarkiv» на підтримку бойового побратима

 

 

Довідково: 12 липня 2019 року суд міста Павія (Італія) засудив українського нацгвардійця Віталія Марківа до 24 років позбавлення волі. Його визнали винним у вбивстві за попередньою змовою з групою осіб італійського фотографа Андреа Роккелі і його російського перекладача Андрія Миронова, які загинули в результаті  мінометного обстрілу 24 травня 2014 року біля гори Карачун під Слов’янськом на контрольованій бойовиками території. Уже четвертий рік як 30-річний український воїн Віталій Марків заґратований  в італійській в’язниці. Його заарештували ще 30 червня 2017 року в аеропорту міста Болоньї. Україна заперечує причетність українського бійця до вбивства та висловлює йому цілковиту підтримку та допомогу.

 

Перед початком розгляду апеляції у суді другої інстанції по всій країні проходять акції на підтримку Марківа. За їх допомогою українські дипломати та Міністерство внутрішніх справ намагаються привернути увагу світової спільноти до ходу судового процесу, забезпечивши у такий спосіб об’єктивний та неупереджений розгляд справи суддями.

 

До цієї акції долучилася Національна гвардія України. Тепер на фасадах будівель Головного управління, військових частин та установ Київського гарнізону розміщені банери на підтримку гвардійця Віталія Марківа. Відсьогодні така акція проходитиме по всій території України, де розташовані підрозділи НГУ. (Надрукованих банерів понад 90).

 

Цим самим військовослужбовці нагадують суспільству про долю незаконно засудженого захисника України, згуртовують громадян для спільних дій на підтримку бойового товариша.

 

Побратими Віталія впевнені, що всі звинувачення безпідставні і не мають ніяких доказів. Марків не може бути причетним до смерті журналістів, так як  вони загинули в результаті  мінометного обстрілу, а в 2014 році в українських добровольчих батальйонах взагалі не було важкого озброєння.

 

Управління по роботі з особовим складом

Головного управління Національної гвардії України

 

FREEMARKIV