П'ятниця, 27 Листопада, 2020 - 15:30
29 Жов 2020

«Військово-бойовий медик»: у Навчальному центрі НГУ готують інструкторів для нової програми

 

Уже невдовзі за підтримки іноземних колег із операції Об’єднаної оперативно-тактичної групи Збройних сил Канади в Україні розпочнеться підготовка інструкторсько-викладацького складу Навчального центру НГУ за програмою «Військово-бойовий медик». Цей курс широко використовується під час підготовки бойових медиків у провідних країнах НАТО, що дає можливість зробити наші підрозділи взаємосумісними для спільних дій із силами Північноатлантичного альянсу. Тривалість курсу – 21 робочий день.

 

«Ця програма вперше впроваджується у структурних підрозділах МВС і саме Навчальний центр буде плацдармом для її модернізації та інтеграції набутого досвіду в НГУ», – поділився начальник відділення міжнародного співробітництва підполковник Віталій Горбулевич.

 

Як зазначають медики країн-членів НАТО, бойовий медик – це людина, яка має відповідні знання та надає допомогу пораненим на рівні нинішнього санінструктора роти. Але свою роботу повинна починати із рівня взводу, таким чином медицина є найбільш наближеною до поранених та підвищує шанси порятунку їхніх життів. Робота бойового медика полягає в безпосередньому наданні домедичої допомоги пораненим на передовій, організації евакуації, а також у допомозі медичним спеціалістам у щоденній діяльності. Взводний бойовий медик постійно поруч із своїми бійцями, адже навчає їх рятувати життя собі та товаришу поруч, виявляє захворювання й відправляє до фельдшера або лікаря у медпункт.

 

«Підхід до підготовки медиків, що надають безпосередню допомогу на передовій, потребує реформування. Я вважаю, що обмін досвідом з міжнародними колегами та створення програми підготовки за їхньої участі – це саме той крок, що допоможе нам стати сильнішими та готувати кваліфікованих спеціалістів за напрямком «Військово-бойовий медик», – зазначив Начальник медичної служби НЦ НГУ полковник Юрій Ковалик.

 

З метою якісної підготовки фахівців, наші іноземні колеги із операції UNIFIER не лише ділитимуться бойовим досвідом, що стане базою платформи знань цього курсу, а й надали новітнє медичне обладнання, яке використовується в провідних арміях світу.

 

Група інформації і комунікації НЦ НГУ