Понеділок, 21 Вересня, 2020 - 05:56
25 Травень 2016

Відкрито меморіальну дошку гвардійцю Олександру Звіннику (ВІДЕО)

У київському вищому професійному училищі № 25 відкрили меморіальну дошку випускнику цього навчального закладу Олександру Звіннику, який загинув під час виконання службово-бойового завдання в зоні АТО.

 

«Чимало наших земляків беруть участь у війні, неоголошеній війні, у захисті нашої Батьківщини. Багато з них поклали свої голови за гідність, демократію, за наші з вами права. Цю меморіальну дошку ми встановили на фасаді навчального закладу, щоб Олександр Звінник завжди, своїм поглядом зустрічав та проводжав учнів», - сказав, відкриваючи мітинг пам’яті, директор навчального закладу Юрій Морза.

 

Присутні вшанували пам'ять Олександра Звінника хвилиною мовчання. У заході також взяли участь військовослужбовці 1-го стрілецького батальйону військової частини 3066  Північного Київського ОТО Національної гвардії України, а також бойові побратими загиблого. 

 

«Світла пам'ять про Олександра, його мужність та непересічні людські якості назавжди залишаться  в серцях його рідних, бойових побратимів, усіх, хто знав, поважав та любив Сашка – справжнього патріота та Героя», - зазначив у своєму виступі бойовий друг Олександра Костянтин Піддубний.

 

5 вересня 2014 року колона бронетехніки Національної гвардії України, повертаючись до  міста Маріуполь, потрапила у засідку терористів. Під час бою з переважаючими силами противника водій БТР солдат Олександр Звінник отримав смертельне вогнепальне поранення. За сумлінне виконання службових обов’язків, відданість Військовій присязі та українському народові, виявлену особисту мужність та героїзм в умовах загрози життю та здоров’ю солдат Олександр Звінник нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

 

 

Тарас Ратушний

фото Олександра Перехреста