Субота, 31 Жовтня, 2020 - 08:57
21 Сер 2020

Відбулися масштабні військові навчання з бойовою стрільбою за участі підрозділів Національної гвардії та Збройних сил України

На військовому полігоні «Урзуф» відбулися масштабні військові навчання з бойовою стрільбою за участі підрозділів Національної гвардії та Збройних сил України. Особовий склад окремого загону спеціального призначення (далі ОЗСП) «Азов» військової частини 3057, став основною одиницею загальновійськового резерву, залученою до навчань.

 

Сили батальйонно-тактичної групи (далі БТГр) «Азова» склали дві піхотні роти, танковий підрозділ, снайперська група, групи розвідки, інженерно-саперне відділення, мінометники, артилеристи, бійці зенітного ракетного підрозділу та інші сили. Вперше на навчаннях такого рівня була продемонстрована майстерність військовослужбовців у справі безпарашутного десантування, здійсненого з кабіни Мі-8, що на навчаннях представив військову авіацію спільно з екіпажами Су-25.

 

За легендою, ворог сконцентрував війська по всій лінії зіткнення і почав здійснювати вогневе ураження позицій українських підрозділів. У смузі відповідальності БТГр «Азов» відбувся прорив противника — і українське військо було вимушене відійти на запасні позиції. Окрім цього, ворог демонструє наміри здійснити наступальні дії. Українські захисники дають відсіч агресору, відбивають свої позиції та захоплюють ворожі, застосовуючи всі наявні сили та засоби.

 

Після ефективного артилерійського удару по позиціях противника рота піхоти захоплює ворожий спостережний пункт. Далі в бій вступають снайперські пари «Азова» та розрахунки протитанкових керованих ракет, а Мі-8 завдають авіаційного удару по противнику. Тим часом противник лишає мінні поля, відповідно інженерно-саперна служба розміновує прохід українським армійцям. Потім, під прикриттям гаубиць Д-30, мінометів та вогневої підтримки авіації, піхота «Азову» проводить наступальні дії, наближається до переднього краю сил противника та врешті проривається в глибину ворожих позицій, рейдовий загін здійснює рейд в тилу противника і знищує залишки його сил. Окрім цього, медичним підрозділом неодноразово здійснюється евакуація поранених з «поля бою», а бійці підрозділу технічного забезпечення евакуйовували підбиту ворогом нашу техніку. Вогонь українських бійців весь час протистояння коригується азовською аеророзвідкою.

 

Оцінити бойову готовність азовців прибув заступник командувача ООС генерал-майор Віктор Ганущак. Після успішного здійснення маневрених дій всіма силами та засобами, а також прицільного вогневого ураження сил противника, керівник навчань подякував бійцям за професіоналізм та зазначив:

«Я хочу подякувати всьому особовому складу, що виконав сьогодні поставлені завдання. Ми з вами пройшли дуже важкий шлях підготовки до цих навчань і виконали все на професійному рівні. Ми повинні бути готовими до виконання завдань у будь-яких умовах, що ми сьогодні і показали. Навчання на цьому ще не завершуються, вони будуть тривати в аспекті підготовки всіх військ Збройних сил України».

 

Командир ОЗСП «Азов» під час шикування особового складу по завершенню маневру подякував командуванню Об‘єднаних сил за надану змогу взяти участь у цих навчаннях та всім іншим підрозділам, які сьогодні працювали в інтересах батальйонної тактичної групи «Азов», а також сказав:

«Хочу подякувати всьому особовому складу, який проявив рішучість, впевненість та високий рівень майстерності. Сьогодні ми вкотре довели те, що батальйонна тактична група «Азов» готова до виконання бойового завдання на передовій».

 

Командир також додав, що «Азов» готовий виконати будь-яке завдання не тільки на полігоні, а й під час бойових дій. І саме для того, щоб не втрачати своїх навиків, бійці повинні постійно їх підтримувати і використовувати під час навчань. Бійці та командири ОЗСП «Азов» вкотре довели, що вони злагоджено та ефективно діють у бойових порядках Національної гвардії і Збройних сил України.

 

 

 

Група інформації та комунікації військової частини 3057

За матеріалами ОЗСП «Азов»