Вівторок, 24 Листопада, 2020 - 09:03
18 Гру 2019

В зоні ООС простилися, а в Харкові поховали сержанта Нацгвардії Сергія Михальчука

Особовий склад Бригади швидкого реагування, який сьогодні продовжує нести службу на передовій на Світлодарськійдузі та командування штабу угруповання НГУ ОС, попрощалися із загиблим гвардійцем сержантом Сергієм Михальчуком.

 

16 грудня в центрі міста Новолуганськ, відбулось прощання бойових товаришів із вірним другом, девіддати останню шану загиблому нацгвардійцю зібралися не лише побратими та співслужбовці з Бригади швидкого реагування, але й командування штабу угруповання НГУ ОС та пересічні мешканці Новолуганська.

 

Натомість у Харкові, на Алеї Слави, на території 18-го кладовища відбулося прощання з бійцем бригади швидкого реагування Національної гвардії України сержантом Сергієм Михальчуком. 21-річний нацгвардієць загинув 14 грудня унаслідок артилерійського обстрілу ворожими бойовиками позицій українських захисників. Прикривши своїм тілом побратима та врятувавши йому життя, Сергій Михальчук взяв на себе основну кількість уламків від вибуху міни та зазнав тяжких поранень несумісних з життям.

 

Військовослужбовець проходив службу у бригаді швидкого реагування Національної гвардії, яка сьогодні виконує завдання на лінії оборони в операції Об’єднаних сил. Вшанувати пам’ять загиблого воїна приїхали понад ста чоловік – це близькі, родичі, друзі, побратими та представники командування військової частини, де проходив службу нацгвардієць.

 

«Сергій підписав контракт з Нацгвардією після проходження строкової служби. Проходив службу у підрозділі спеціального призначення, був відмінним кулеметником та спортсменом. Прийняв рішення прикрити бойового товариша ціною власного життя. Його евакуювали ще живим, але по дорозі в госпіталь він помер», – зазначив командир бригади швидкого реагування полковник Іван Миропольский.

 

На траурній церемонії прощання панахиду за полеглого воїна провели військові капелани Нацгвардії, зачитавши заупокійну молебень та вшанувавши героя хвилиною мовчання. Працьовитий та відповідальний, такими словами згадують нацгвардійця співслужбовці.

 

«Ми втратили свого побратима та бойового товариша. Він прийшов у наш підрозділ рік тому, пройшовши всі етапи складного відбору. Чуйний хлопець, якого всі поважали та любили. У Сергія була дівчина, він планував одружитися, але ворожа міна обірвала усі плани», – зазначив побратим загиблого з позивним «Тренер».

 

За свій героїчний вчинок Сергія Михальчука посмертно представлено до вищої державної нагороди та присвоєння звання Герой України. Висловлюємо глибокі співчуття рідним та близьким загиблого. Вічна пам’ять та слава герою.

 

 

Анастасія Павленко

Микола Коваль