П'ятниця, 7 Серпня, 2020 - 15:22
06 Лис 2017

В зоні АТО для гвардійців відслужили Літургію

Відроджуючи славні історичні традиції українських військових формувань, для поширення християнської культури та душпастирської роботи з особовим складом у підрозділах НГУ активно залучаються капелани для несення священного служіння.

 

5 листопада, згідно із запланованим графіком роботи капеланської служби, на базі угруповання НГУ «М», у приміщенні спеціально обладнаної палатки – каплиці, відбулося Літургійне Богослужіння, яке очолив капелан НГУ ієромонах Богдан (Костюк) у співслужінні із старшим військовим капеланом Донецької єпархії УПЦ КП протоієреєм Владиславом Литвіновим.

 

Під час Богослужіння підносилися молитви за перемогу українського війська, припинення ненависті і ворожнечі, за щасливе майбутнє та процвітання української землі. Також, присутні військовослужбовці помолилися за своїх рідних і близьких, які очікують їх вдома, та причастилися святих і животворящих Господніх Таїн. Після завершення Літургійного чину, отці – капелани, звернулися до захисників Вітчизни із повчальним словом проповіді.

 

- Одним з численних прикладів важливості молитовного служіння, є біблійна історія із книги Виходу, історія про битву між ізраїльтянами та амаликитянами: коли Мойсей підносив свої руки до неба і молився – перемагали ізраїльтяни, коли зупинявся – перевагу здобували сини Амалика…Тому Мойсей, зрозумівши волю Божу, безперестанно благав Господа, аж до моменту повної перемоги свого народу!... Наша молитва, служіння ближнім та єднання з Христом у Таїнстві Євхаристії – основні обов’язки християнського життя, - зазначив отець Богдан.

 

Проведення недільних Богослужінь позитивно оцінюється особовим складом, тому така практика активно втілюється у процес духовно-морального виховання бійців НГУ.

 

ГІК Південного ТУ