Четвер, 1 Жовтня, 2020 - 07:06
06 Чер 2018

В Ужгороді гвардійці тренуються в новозбудованому «кілер-хаусі»

Відтепер гвардійці ужгородському батальйону 2 Галицької бригади Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України мають змогу вдосконалювати свої навики у новозбудованому «кілер-хаусі». Тут гвардійці відпрацьовуватимуть огляд приміщень, в якому знаходиться ймовірний злочинець, та затримання правопорушників.

 

«Кілер-хаус» (будинок для пострілів) широко використовують в армії та поліції багатьох країн, зокрема в США та Європі. Споруда являє собою імітацію будинку, з багатьма входами, виходами та кімнатами. В деяких таких будинках навіть можна використовувати зброю, аби навчатись веденню бойових дій в житлових і громадських будівлях.

 

«Коли ми заступаємо на службу з охорони громадського порядку спільно з поліцією, ми не знаємо, що може статись, - розповідає солдат Дмитро Грабко, - тому постійно готуємось до нештатних ситуацій. Був випадок, коли ми наздоганяли зловмисника, який намагався сховатись в під’їзді одного з будинків. Для того щоб туди зайти правоохоронці мають володіти певними навиками. Тому саме на цьому «кілер-хаусі» ми відпрацьовуємо ось такі моменти».

 

Цього разу гвардійці під час тренувань використовували пейнтбольні маркери, аби створити максимально реалістичну обстановку. «Сьогодні ми навіть приділяли увагу тому, як правильно відкривати двері у приміщення, де може знаходитись зловмисник, - розповідає капітан Роман Стеніцький, - адже способів є кілька, і у різних випадках вони можуть бути або дієвими, або ні. Загалом таке нововведення покращить підготовку особового складу, а результати тренувань ми вже зможемо оцінити згодом».

 

 

Офіцер групи інформації і комунікації

молодший лейтенант Аліна Новікова