П'ятниця, 30 Жовтня, 2020 - 16:15
08 Лют 2020

В Харкові командири відділень управління артилерійських батарей закінчили навчання

Потягом тижня військовослужбовці опановували найсучасніший комплекс озброєння, який розроблено конструкторським бюро «Логіка» для Національної гвардії.

 

Засічка цілей та аналіз отриманих даних в умовах, наближених до бойових;  опрацьовування та передавача даних в автоматизованому режимі за допомогою систем програмного забезпечення до вогневих підрозділів; виконання вогневих завдань – такі питання практично відпрацювали гвардійці під час зборів.

 

Всі новітні системи автоматизованого управління і артилерійської розвідки, засоби зв’язку та додаткові прилади, які входять до комплекту машин управління були вивчені і засвоєні артилеристами.

 

У проведенні занять також взяв участь представник конструкторського бюро «Логіка», яке розробляло програмне забезпечення для артилерійської розвідки.

 

«Задача щодо розроблення програмно-апаратного комплексу «Кропива» була дуже непроста, але ми її вирішили. Головна його особливість полягає в тому, що програма дуже швидко знаходить ціль», - розповів  інженер – програміст Олександр Макаров.

 

Програма насичена, всі заняття практичні, адже за досить короткий термін зборів нацгвардійці мали засвоїти всі тонкощі роботи з модифікованою технікою.

 

Навчаємі отримали практику у розгортанні вогневої позиції, знаходженні і розрахунку цілей за допомогою пересувного розвідувального пункту. Бійці знаходили ціль, захоплювали її дальноміром, формували точку на мапі і передавали її на пункт управління артилерійської розвідки, який розташований в машині, цілі знаходили на відстані від 3 до 14 кілометрів від розташування машини розвідки», – зауважив інженер-програміст конструкторського бюро «Логіка» Олександр Макаров.

 

На завершальному етапі у складі зведених розрахунків бійці тренувалися в управлінні. Навіть в обмежених умовах  спостереження, в нічний час артилеристи виявляли цілі.

 

«Бійці опанували роботу на оптичних приладах, попрактикувались у проведенні розрахунків щодо обчислення даних по умовних цілях, які виявлені під час ведення оптичної розвідки. Для найбільш ефективної роботи та збільшення точності розрахунків було застосовано метрологічну станцію, яка входить до комплекту машини управління і дає можливість отримати дані температури повітря, тиск, швидкість та напрямок вітру. Під час проведення тренування офіцери на власному досвіді переконалися, що час на обчислення вирахуваних установок та передачу їх до вогневих підрозділів артилерії значно скорочується», - коментує начальник штабу артилерії військової частини 3057 майор Олексій Калюжний.

 

Наприкінці занять офіцери мали можливість ознайомитися з перспективними розробками конструкторів, поспілкуватись з розробником, обмінятися поглядами на подальші шляхи розвитку систем автоматизації та військового зв’язку.

 

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ